Vše odstartuje již v pátek 17. května v 16 hodin vystoupením kapel Uran a V.R.A.T.A. V sobotu následuje jeden z vrcholů celého víkendu, a to spanilá jízda stovek motocyklů údolím Moravice.

Kromě toho ale čeká na účastníky akce například i moto-akrobacie v bazénu, soutěže o hodnotné ceny či koncerty skupin Iron Maiden revival, Venerat Priest cover Judas Priest a Horkou Jí Slízej revival Horkýže Slíže. Pro největší nespavce je navíc připravena stripshow a rockový nářez až do rána. V neděli je poté již volný program. Po celý víkend tu navíc budou pro veřejnost umožněny zkušební jízdy zdarma.

Letos dostává Moto-Hadinka ještě další rozměr, a to charitativní. Bude zde totiž pokračovat originální a dobročinná akce s názvem Kámen pro Lukáše.

Lukáš je voják, jenž byl vloni v létě zraněn při misi ISAF v Afghanistánu a jehož zdravotní stav je stále velmi vážný. Projekt se realizoval v chatě Ostrá u Ostravice a každý kdo zde položil kámen na předem určené místo a tento kámen označil, přispěl tím částkou 200 korun na pomoc nejen Lukášovi, ale i dalším zraněným vojákům a rodinám, které přišly o své blízké při výkonu jejich povolání.

Z položených kamenů poté vznikne pomník Adriana Wernera a dalším padlým a zraněným vojákům. Jak již bylo řečeno, netradiční charitativní akce započala na chatě Ostrá a završena bude během toho víkendu na Moto-Hadince 2013.

Moto-Hadinku pořádá spolek motorkářů nazývajích se Beskyd's Raiders. Jedná se o partu přátel z okolí Beskyd vyznávajících lásku k motorkám a svobodě ježdění na nich. Věk ani pohlaví u motorkářů není rozhodující. Polovinu členské základny kupříkladu činí ženy.

Na Moto-Hadinku se opět chystají majitelé motocyklů z celé republiky, takže je opravdu nač se těšit. Více informací se dozvíte mimo jiné rovněž na stránkách www.najezdnici.cz.