Burčákovou stezku už druhým rokem pořádá turistická oblast Opavské Slezsko ve spolupráci s opavským magistrátem a Ústavem lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity.

Loni se akce konala ještě v průběhu září, letos se termín posouvá až téměř do půli října. „Posunutí bylo určitě cílené. Šlo nám o to, aby všechny provozovny měly k prodeji burčák z jižní Moravy. Tímto označením se skutečně může honosit pouze produkt, který pochází ze jmenované oblasti,“ upozorňoval jeden z organizátorů Burčákové stezky, Jan Černý, který je zároveň také ředitelem Opavského Slezska.

Jestliže se loni do stezky zapojila osmička podniků, letos se jejich počet zvýšil na jedenáct. Lidé si na stezky spojené s vínem začínají zvykat. Na jaře se například uskutečnil další ročník Opavské vinné stezky.

„Burčáková stezka byla opravdu populární a setkala se s četnými pozitivními ohlasy. Důkazem je také zvýšený počet provozoven, které se zapojily. Na tyto akce si nezvykli pouze Opavané, ale i lidé z širokého okolí. Do Opavy za nimi přijížděli lidé z celého okresu, a dokonce i ze vzdálenějších měst, například z Ostravy,“ mínil dále Jan Černý a na závěr ještě připojil pár vět:

„Loni jsme se pokoušeli zmapovat počty návštěvníků. Loňskou Burčákovou stezku mohlo navštívit okolo tisícovky lidí. Věříme, že se letos dostaneme na podobná, ne-li lepší čísla.“

Letošní ročník Burčákové stezky se uskuteční v pátek 13. října. Stánky s burčákem se veřejnosti otevřou přesně v šestnáct hodin. Předpokládaný konec je stanoven na dvaadvacátou hodinu.

Kdo se letos do stezky zapojí?>> Gastrocentrum SLU, Hradecká 17
>> Evžen Jazz Café Club, Beethovenova 2
>> Bar Myslivna, Masarykova 34
>> Vinotéka U Sudu, Hrnčířská 13
>> Květ lotosu, Hrnčířská 9
>> U Labužníka, Hrnčířská 14
>> Mincovna, náměstí Republiky 17
>> Víno & Destiláty, U Fortny 10
>> prodej sudového vína, Rybářská 14
>> Vinotéka U Čárečky, Krnovská 26
>> Vinotéka U Sudu, Ratibořská 26