Začíná v pátek 29. května od 15 hodin přednáškou o akci Nová zelená úsporám a nabídne posluchačům užitečné informace v rámci vyhlášené výzvy.

Sobotní část zahájí v 10 hodin Klaunování, hry a soutěže klaunů Jožiny a Pupina I., které v 11.30 hodin vystřídá Klaunování, hry a soutěže klaunů Jožiny a Pupina II. Od 13 hodin jsou děti zvány na pohádku O perníkové chaloupce a od 14.30 hodin se vydají Z pohádky do pohádky.

Malí zahradníci si od 15.30 hodin zasadí bylinku a odnesou si ji domů. Zájemci si podle svého věku nechají pomalovat obličeje, zastřílí si z kuše, postaví obří puzzle, zaskáčí si na velké trampolíně i na skákacím hradu.

Neděle přivítá návštěvníky od 10 hodin bylinkovým seminářem a od 10.30 hodin začíná módní přehlídka. Květiny budou protagonisty floristické soutěže od 11 do 12.30 hodin a od 13.30 hodin nastoupí znovu manekýnky k módní přehlídce.

Ve 14.30 hodin se do děje vrátí floristická show, v 15 hodin přijde ke slovu Feng Shui zdravé domy lidem na míru v souladu s přírodou a od 15.30 hodin se vrací módní přehlídka. Nedělní program doplní aranžované zahradní a floristické expozice, expozice Bylinky všemi smysly, bylinková poradna i soutěž.

Zájemci si mohou koupit rostliny i potřebný zahradnický sortiment. Oba víkendové dny budou na Opavském veletrhu provázet ukázky líčení kosmetických firem s vizážistou, ochutnávka moravských vín a holandských sýrů i další dobroty k jídlu a k pití.