V minulém roce organizátoři z tohoto trhu udělali jednodenní akci, v předešlých ročnících totiž trvala vždy dva dny. Zájem veřejnosti byl obrovský. „Trvalo to až do 22. hodiny, ale kapacita byla vyčerpána už před osmou večer,“ ohlížel se v čase ředitel turistické oblasti Opavské Slezsko, které trh pořádá, Jan Černý.

Jak to celé vlastně funguje? Za 70 korun si koupíte vstup, k němuž obdržíte degustační skleničku. Do ní si pak budete moci nechat nalévat vzorky vína za 10, 20 a 30 korun z více než dvacítky různých vinařství. K tomu vám budou vyhrávat opavské kapely.

Navíc bude možnost ochutnat produkty místních řezníků a sýrařů, kteří jsou certifikováni značkou Opavské Slezsko. Vinný trh v Bredě klade důraz na víno, kulturu a patriotismus.

„Lidé si mohou užít přátelskou atmosféru. Je to o představování vinařství, jejichž zástupci ochotně popovídají o vínu. K vidění a ochutnání budou různé zajímavosti. Trhu se třeba účastní organizátoři hudebního festivalu Hradecký slunovrat. Ti mají své víno, na jehož etiketě je line up kapel, které zahrají. Návštěvníci celkem okusí okolo 150 přívlastkových vín,“ přibližoval Jan Černý.

Letošní vinný trh se uskuteční na nultém podlaží OC Breda mezi 16. až 22. hodinou, mimochodem přesně týden poté, co v Opavě proběhl druhý ročník Burčákové stezky, která slavila velký úspěch.

„Setkali jsme se s obrovským zájmem. Některé provozovny měly zásoby vyprodané už vpodvečer. Opavané tyto akce mají rádi a ještě jedné stezky se do konce roku mohou účastnit. Půjde o Svatomartinskou vinnou stezku, která se bude konat v rámci Svatomartinských slavností. Ty zorganizujeme v sobotu 11. listopadu,“ uzavřel ředitel Opavského Slezska.