Ochutnat budete moci celkem sedm pivních značek. Konkrétně půjde o produkty následujících minipivovarů: Rohan, Maxmilián, Nová sladovna, Minipivovar Morava, Slezan, Beskydský pivovárek a Raduňské pivo.

„Chceme založit novou tradici. Nebude to jen přehlídka minipivovarů, ale i zdejších zemědělců či výrobců potravin a rukodělných prací," popisoval náměstek opavského primátora Dalibor Halátek.

Proběhnou soutěže pro děti a dospělé společně se zahrádkáři. Dojde i na malou výstavu veteránů Škoda. Rozloží se také skákací hrad a dětští návštěvníci si budou moci pochutnat na sladkých dárcích. Dodejme ještě, že vystoupí Proxima Orchestra, M Band, Cimbálová muzika Háj anebo dechová hudba Veselka.

Nebudou chybět ani klauni, výstava hlavolamů, opomenout nelze ani folklórní taneční vystoupení.

Pivní slet Na Sokolce

Hospůdka Na Sokolce v opavské části Kateřinky se od pátku 26. do neděle 28. června stane dějištěm Pivního sletu. Pořadatelé vzkazují, že k prodeji bude připraveno dvacet druhů piva.

Návštěvníci se budou moci těšit z kvalitní hudby a zábavy. Bohaté občerstvení je zajištěno a chybět nebude ani grilování. Začátek celé akce na sokolovně v Kateřinkách nacházející se ve Fügnerově ulici je naplánován na 15. hodinu.