Hit letošního léta uvaří společnost Pivo Franc. Ta připravovala speciální piva i pro minulé ročníky. Světovou premiéru tak v Hlučíně například mělo mandlové či melounové pivo.

„Je pro nás velkou poctou, že můžeme vařit pivo určené speciálně pro návštěvníky Hlučínských pivních slavností," řekl sládek Marek Pietoň. „Letos jsme vybrali konopné pivo. Věříme, že návštěvníky zaujme. Ochutnat ale budou moci i Hlučínskou mandli a další piva z naší produkce," uvedl sládek.

Kromě jeho pivovaru se v Hlučíně představí dvě desítky malých a středních pivovarů. Objeví se tam piva, která jsou již v regionu zavedena, ale i pivovárky, které vznikly v posledních měsících. „Touto nabídkou se řadíme mezi největší pivní festivaly v regionu. V loňském roce návštěvnost dosáhla rekordních 7500 lidí," řekl za pořadatele David Moravec.

Organizátoři připravili i zajímavý hudební program. 
V pátek například vystoupí úspěšná rocková kapela Traktor či parta Black Widow. Na sobotu je pak plánováno jako každý rok vystoupení Rock and Roll bandu Marcela Woodmanna. Vystoupí i skupina Eš band a další.

Vstupné na Hlučínské pivní slavnosti je stejně jako loni symbolických třicet korun.

Hlučínské pivní slavnosti jsou součástí projektu Hlučínské hudební léto. Ten zahrnuje řadu akcí a jeho vrcholem bude v srpnu festival Štěrkovna Open Music. Na něm 1. a 2. srpna vystoupí například Mig 21, Horkýže Slíže, Desmod, Skyline, Lenny a další.