Výtěžek ze vstupného a tomboly poputuje osmiletému Jakubovi Bačkovskému, který trpí svalovou dystrofií Duchenneova typu. Toto nevyléčitelné genetické onemocnění způsobuje ochabování svalů a vede k invaliditě pacientů.

Jakubova maminka se synem třikrát denně doma rehabilituje a jednou týdně dojíždí i do rehabilitačního centra v Opavě. Pravidelné cvičení zpomaluje postup tohoto závažného onemocnění. I přes svůj nelehký osud však minulý rok v září Jakub nastoupil do první třídy mezi zdravé děti na Základní škole v Budišově nad Budišovkou.

„Kuba se moc snaží a do školy chodí rád," potvrzuje Jakubův táta Pavel Bačkovský. S výukou mu pomáhá nejen jeho osobní asistentka, ale i ostatní děti ve třídě. „Spolužáci synovi vycházejí vstříc a jsou velice ochotní," dodává Bačkovský.

Na charitativním plese, který organizuje tatínek postiženého chlapce, vystoupí skupina BTJ Nova Krnov a kapela Špatný Akord. „Ve Špatném Akordu hraje i naše starší dcera Iveta, která chodí do deváté třídy základní školy," dodává otec postiženého Jakuba.

V minulém roce se na charitativním plesu podařilo vybrat před dvacet tisíc korun. Osm tisíc korun bylo poté darováno sdružení Parent Project, které pomáhá financovat výzkum a vývoj léků na svalovou dystrofii. Zbytek peněz rodině Bačkovských pomohl zaplatit ozdravné a léčebné pobyty, rehabilitace a speciální pomůcky.

„I letos část výtěžku věnujeme sdružení a zbytek nám pomůže zaplatit pobyt v lázních, speciální multivitamíny a také přestavbu bytu na bezbariérový, ať jsme připraveni na čas, kdy Kuba bude potřebovat invalidní vozíček," dodává otec chlapce, který doufá, že se na synovu léčbu vybere co nejvíce peněz.