„Myšlenka uspořádat takovou akci vznikla před deseti lety, když jsme se dozvěděli, že náš Kuba trpí dystrofií. Utržené peníze bychom rádi použili na nákup pomůcek případně zaplacení rehabilitací.

Doufali jsme, že na jubilejní ročník bude schopen přijít po svých, ale bohužel to nepůjde. Nemoc za poslední rok jeho stav rapidně zhoršila a Kubík se už nemůže pohybovat bez pomoci vozíku,“ komentoval Pavel Bačkovský z Budišova nad Budišovkou.

Až do středy se na webu www.sportovniaukce.cz draží dresy významných sportovců. Jedná se například o hokejisty Tona, Barinku, Irgla nebo Pecha. Dále pak o fotbalisty Libora Kozáka anebo Milana Baroše, jehož dres podepsal celý tým ostravského Baníku.

„Výsledky aukce budou vyhlášeny při plese, ale výtěžek nepůjde pouze na Kubu, nýbrž i na konto sdružení Parent Project, jehož součástí jsou rodiče s dětmi se stejným postižením jako má náš Kuba,“ pokračoval hlavní organizátor plesu.

Ten si opět pochvaloval loňský ročník Kabelkového veletrhu Opavského a hlučínského deníku, na němž padl absolutní rekord. Na pomoc Kubovi se totiž vybralo téměř 33 tisíc korun: „Měli jsme z toho obrovskou radost.

Peníze jsme ale zatím nepoužili. Plánujeme je investovat do přestavby koupelny, kterou vzhledem ke Kubovu zdravotnímu stavu chceme přebudovat na bezbariérovou.“

V pořadí už třetí ročník Kabelkového veletrhu Opavského a Hlučínského Deníku hostilo v pátek odpoledne OC Breda.
Na Kabelkovém veletrhu padl absolutní rekord