Účastníci na osmdesát kilometrů dlouhou trať vyrazí ze shromaždiště před hlučínským kulturním domem, následně se uberou ve směru Píšť - Tworkóv - Krzanowice - Kobeřice - Kravaře a skončí opět v Hlučíně. Na trase je celkem pět průjezdních kontrol.

Příznivci historických automobilů a motocyklů by si neměli nechat ujít začátek. Než totiž řidiči ve svých skvostech vyjedou na trať, zájemci si všechny vozy budou moci zblízka prohlédnout.

„O pořadatelství se každý rok dělíme s Auto Moto Clubem Kravaře, s nímž dlouhodobě spolupracujeme. V minulém roce se vyjíždělo z kravařského zámeckého parku. Akce se zúčastnilo celkem 170 účastníků. Osmdesát z nich byly automobily," popisoval vedoucí Klubu historických vozidel při Auto Moto Klubu Hlučín Pavel Tkačík a vzápětí dodal:

„Věřím, že i letos budou k vidění zajímavé kousky. Opět by měl dorazit sběratel historických aut Libor Jelínek z Ostravy se svým BMW 2002. Návštěvníci jistě ocení také motocykly značky Ariel anebo anglické motorky vyrobené před rokem 1930, které mají nesmírnou historickou hodnotu."

Pavel Tkačík doufá, že v sobotu hlavně vyjde počasí: „Na tom to dost závisí. Jestliže bude škaredě a pršet, nepřijedou majitelé kabrioletů. Zatím to ale vypadá, že by to nemusela být žádná katastrofa. Snad tomu tak bude i v reálu."