Přibližně dvě hodiny se bude stříkat na dřevěné desky. Vzniknout by mělo deset až dvanáct obrazů. Na následné party se uskuteční dražba. „Vybrané peníze budou odeslány Sdružení děti a škola ve Vratimově," vysvětloval hlavní organizátor netradiční akce v Jamu Martin Mikeska z internetového obchodu s graffiti www.rufshop.cz.

Právě v tomto klubu byste vybírání peněz pro dobročinné účely pravděpodobně vůbec nečekali. V undergroundovém prostředí, kde si můžete zajít třeba na punkovou nebo metalovou muziku, je to hotová rarita. „Musím uznat, že místo je skutečně netradiční. Doufám ale, že to bude fungovat," uvedl dále Martin Mikeska, jenž dále odhalil, co ho k pořádání Rámus Jamu, jak mimochodem zní oficiální název celé akce, inspirovalo:

„Na něčem podobném jsem byl před nedávnem v Krnově. Tam se to perfektně ujalo. Řekl jsem si, proč se nepokusit o to samé v Opavě."

V Jamu se například představí volné sdružení a studio Defabrik. Mimo jiné zmiňme jeho zakládajícího člena Sabona, který bude sprejovat. Pokud máte rádi hip hop, stojí za to počkat si i na ostravského rapera G-Moneyho.