Návštěvníci budou ve sladkém baru moci ochutnat domácí muffiny, marokánky, cookies, pralinky, v manufaktuře a čokokoutku AMALI si pak mohou dopřát horkou čokoládu či třeba čokoládovou fontánu. Dezert s ovocem se bude podávat v Choco Kebab.

Zájemci si tzv. Sladký Valentýn v OC Breda mohou zpestřit i díky Opavskému a Hlučínskému Deníku, pokud se zapojí do akce Vyfoť se se svým miláčkem či blízkým na titulní stranu Deníku. Stranu na místě ihned obdrží.

Připravena je také soutěž pro každého návštěvníka centra, který v sobotu 13. února udělá nákup převyšující částku 200 korun. Jestliže předloží účtenku, může zkusit štěstí a vytočit si v tzv. ČOKOkole štěstí svou cenu. Součástí bohatého programu festivalu se stane také výstava historických plakátů, obalů čokolád a exponátů.

Dojde také na netradiční módní čokoládovou přehlídku obsahující modely čokoládových klobouků nebo marcipánových kabelek.

Postaráno je také o hudební složku. Vystoupí totiž Sebastian. Ten je držitelem Českého slavíka za nepřehrávanější skladbu loňského roku.