Celá akce se sice uskuteční až mezi 15. - 23. srpnem, avšak první účastníci se už pomalu ale jistě začínají hlásit. Tento slet lze považovat za unikátní událost. Ještě nikdy předtím v tomto prostoru totiž neproběhl. POTK se při určování pořadatelství inspiroval v anglickém modelu VGC Cupu.

„Je to akce mezinárodní velikosti. Něco podobného organizujeme v českých poměrech a má to poměrně slušný ohlas," přiznal místopředseda POTK Tomáš Barva. O návštěvníky údajně není na podobných sletech nouze.

Příznivců starých letadel je stále dost, i když najdou se i tací, kteří by mezi nimi rádi viděli modernější stroje: „Je to určitý problém, protože fanoušků moderních kluzáků je také dost. A právě ti by je rádi viděli na podobných sletech. Každé letiště, kde se tato akce v minulosti konala, bylo vždy slušně zaplněno."

V loňském roce mimochodem vyšla řada na Žamberk. „Velmi se to podařilo. Vždy vybíráme lokality, které jsou nějakým způsobem zajímavé a také jsme tam třeba ještě nebyli."

Na pořádání celého sletu historických kluzáků se těší také zábřežští organizátoři. „U nás něco podobného ještě neproběhlo. Proto doufáme, že se všem účastníkům a návštěvníkům bude na našem letišti líbit a prožijí spolu s ostatními nadšenci pro historii letectví pěkný týden," uvedl za Slezský aeroklub Zábřeh Libor Mašík.

Podle jeho slov už přípravy na akci odstartovaly. V těchto dnech by se měl dávat dohromady organizační tým lidí, který bude mít vše pod palcem. Už nyní se také přemýšlí o programu a shánění atraktivní ukázky na závěrečnou show.

„Dotazy, připomínky, náměty a vše, co chcete vědět, směřujte do sekce návštěvní kniha internetových stránek: www.slet2015.hys.cz. K dispozici je rovněž email: potk@lkza.cz, kam lze také zasílat své dotazy," poznamenal ještě Libor Mašík.