Slezské zemské muzeum zpřístupní v pátek od 18 do 23 hodin ve večerních a nočních hodinách Historickou výstavní budovu, Arboretum Nový Dvůr, Národní památník II. světové války a Památník Petra Bezruče. Přístupná bude i muzejní knihovna.

V rámci akce se promění i část výstavy v Historické výstavní budově, věnovaná knížeti Janu II. z Lichtenštejna. Lichtenštejnská obrazárna nabídne od pátku 9. června 2017 přehlídku vzácných děl z 19. a 20. století, která nahradí až do konce této výstavy původně vystavené exponáty z 16. až 18. století.

Autobusová doprava do Arboreta Nový Dvůr a do Národního památníku II. světové války bude zdarma, jízdní řády jsou zveřejněny na www.szm.cz.

Navštivte také nemocniční muzea

Slezská muzejní noc bude mít v pátek 9. června od 18 do 23 hodin své místo i v areálu Slezské nemocnice. Pro zájemce bude mít otevřená svá dvě muzea ošetřovatelství a patologie.

Muzeum ošetřovatelství představuje historické exponáty ošetřovatelské práce, iluzi starého nemocničního pokoje a staré učebnice ošetřovatelství i pomůcky. Je unikátní v celé republice. Muzeum patologie je součástí oddělení patologické anatomie.

Expozice ukazuje preparáty patologicky změněných orgánů, kostěné preparáty, knihy zemřelých, sklíčka, písemnosti, nástroje a různé nemoci orgánů a tkání zhoubné i nezhoubné nádory, záněty a vrozené vývojové vady.