Botanický park bude prostoupený atmosférou Divokého západu se statečnými indiány a jejich sqaw i tee pee.

Malé i velké návštěvníky potěší bohatým kulturním programem. V sobotu do něj přispěje i hudba skupiny Country Cavalerie a v neděli bubenická skupina Boris. Celý víkend mohou děti soutěžit v různých traperských disciplínách nebo si vytvořit drobné ozdoby.

Součástí nabídky je komentovaná prohlídka na téma Americké dřeviny i koncert dětské skupiny Country Dance Montana s malou školou country tance i stánky s občerstvením.

Milovníci vojenské techniky a industriálních památek si v sobotu 27. srpna přijdou na své od 13 do 17 hodin v Areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky. Stanou se účastníky dalšího ročníku Fajneho léta. Kromě prohlídek pevnostního areálu Alej si mohou vyzkoušet například jízdu na koních, poslechnout vystoupení chlapecké cimbálové muziky Kubalovci a sledovat ukázku policejní kynologie.

Památku na tento den s možností vyfotografování v dobových uniformách z období II. světové války jim umožní fotoateliér a nejmenší děti si mohou nechat na obličej namalovat pěkný obrázek. Pro návštěvníky budou připraveny drobné upomínkové předměty a také stánky s občerstvením.

Akce je pořádána ve spolupráci s Moravskoslezským krajem v rámci tzv. Technotrasy a vstup je zdarma.