Slavnosti odstartují na Horním náměstí. Právě zde bude nachystán stánek se Svatomartinským vínem a občerstvením.

Přesně v 11 hodin a 11 minut trubači z věže Hlásky celou akci definitivně zahájí. Po 15. hodině od Obecního domu projde městem od ulice Ostrožné až na Horňák také svatý Martin na bílém koni s průvodem. O doprovod na povoze se postará cimbálová muzika Kubalovci.

Jak už bylo uvedeno, později se svatý Martin dostane i do Vinotéky U Sudu. „Pro návštěvníky jsme připravili nabídku Svatomartinských vín z vinařství Bronislav Vajbar z Rakvic. Podobně jako v loňském roce máme v nabídce pět odrůd Svatomartinských vín Muller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Svatovavřinecké rosé a Modrý Portugal," popisoval Martin Borák s tím, že nabídku rozšířili o mladá odrůdová vína z vinařství Maděřič, a jedním dechem dodal:

„Zákazníci si budou moct vychutnat skleničku vína v prostorách naší vinotéky U Sudu v Masarykově ulici, pro případ většího zájmu budou před vinotékou připraveny barové stoly. Něco malého na zakousnutí k vínu bude samozřejmostí."

Stánky na Horním náměstí budou otevřeny až do 18. hodiny. Zájemci se mohou vydat také po vinné stezce zahrnující několik vinoték, kde si můžete dát Svatomartinské víno. Do akce se zapojí i některé restaurace, jež pro změnu nabídnou tradiční svatomartinskou husu.

Zážitkový večer připraví také Alexandr Burda se studenty v prostorách Gastrocentra Slezské univerzity v Opavě.

Vinná stezkaObchod Magnus - provozovny v ulici Pekařská 2, OC Breda a Nákladní 2
Vinotéka U Sudu, Hrnčířská 13
Vinotéka U Čárečky, Krnovská 26
Vinotéka, Rybářská 14
U Vinaře, Olomoucká 75
Kašpárkova Hasičárna, Na Pastvisku 78