Tento ročník by měl být tím doposud největším a nejpestřejším. „Letos pořádáme již osmý ročník. V České republice se konají pouze dvě akce takového rozměru. Je to pražská Tattoo Convention a právě naše Tattoo Session Silesia," prohlásil Martin Bek alias Bekus, známý opavský tatér. Právě on patří k hlavním představitelům tetování v Opavě. Nejenže jej jiným lidem tvoří ve svém tetovacím studiu Bekus Art Style, ale také zdobí velkou část jeho těla.

Rocková muzika byla vždy blízko tetování

Poprvé se Tattoo Session Silesia konalo v opavském Lidovém domě, ale díky přesunu do Víceúčelové haly se podstatně kromě prostoru zvětšil i celý program, včetně jeho hudební části. „V sobotu zahrají punk 'n' rolloví Bombs From Heaven z Brna. Během neděle se můžete těšit na pravděpodobně nejúspěšnější opavskou kapelu KOFE-IN," popisuje organizátor akce Bekus. Uskupení KOFE-IN v neděli vystoupí v 15.45 hodin a už teď jeho členové vyhlížejí tuto neobvyklou koncertní zkušenost.

„Samozřejmě se těšíme, i když to bude jiný typ koncertu než klasický klubový nebo festivalový. Hlavně jsme rádi, že můžeme našim koncertem podpořit tuto akci a naše přátelé z Bekus Art Style. Tetování bylo vždycky blízko rockové muzice," vysvětluje Jan Kunze, frontman kapely KOFE-IN. Také on mimo jiné patří k příznivcům bodyartu a tetování. „Mně osobně se tetování líbí. Musí však být vkusné a originální. Někteří členové KOFE-IN nějaké ty kérky na těle mají. Najděte si je," dodává s úsměvem.

Umění z Česka i z ciziny

Kromě brněnské skupiny je první den věnován především soutěžím o nejlepší tetování, ale také módní přehlídce či dražbě obrazů Art Fussion. Naopak v neděli budou mít návštěvníci více prostoru na to nechat se potetovat od jakéhokoliv tatéra. A bude rozhodně z čeho vybírat! „Krom taterů z Čech a Moravy k nám přijedou tetovat i umělci ze Slovenska, Polska či Německa," upřesňuje tatér Bekus.

Ať už bodyart uznáváte, nebo nikoliv, Tattoo Session Silesia je rozhodně kulturní událostí, která se opakuje jen jednou za rok, a nemůže se stát, že se na ní budete nudit. Zvaní jsou naprosto všichni. „Snažíme se, aby se na Sessionu cítili dobře lidé všech věkových skupin. Pokud si chcete užít pohodový víkend, podívat se na práce předních československých tatérů nebo se nechat potetovat, pak určitě doražte. Připravili jsme pro vás opravdu bohatý program," říká Bekus.

Kompletní program a podrobnější informace najdete na internetových stránkách www.tattoo-silesia.com.

Vojtěch Tkáč

„Na své si tady přijde každý," říká známý opavský tatér Bekus

Martin Bekus BekJiž osmý ročník Tatoo Session Silesia zaplní v sobotu a neděli opavskou Sportovní halu a okolí. Tato tradiční akce, kterou pořádá opavský Bekus art style, nabídne příznivcům tetování především zábavu. Ukázky tetování, body paiting, motorky i muzika, to je jen zlomek toho, co na návštěvníky čeká. Celá akce startuje v sobotu 15. září v 11.00 hodin a potrvá až do nedělních odpoledních hodin.

Letos pořádáte již osmý ročník, co všechno svým návštěvníkům nabídnete?

Tradičně jsou to soutěže v tetování po oba dva dny a módní přehlídka Bekus art style. Pro nejmenší bude připraveno dětské tetování, play-station a skákací hrad. Hrát budou dvě kapely, v sobotu brněnská Bombs from heaven, v neděli pak opavský KOFE-IN. Návštěvníci taky uvidí art fusion, body paiting, body performance, ukázky bojových umění a mnoho dalšího.

Letošní novinkou jsou grafiťáci, kteří budou venku vytvářet obrovské plátno. Všechno bude mnohem větší. Ještě větší monster truck, více vytuněných motorek a celkově větší a bohatší program než v minulých letech.

Běžný člověk si asi vůbec nedokáže organizaci takové akce představit. Kolik úsilí to vlastně stojí?

Je to tři čtvrtě roku intenzivní práce. Spoustu telefonování, zjišťování a vymýšlení programu. Základ týmu tvoří čtyři lidé, ovšem na realizaci se podílí lidí dvanáct. A to celé vrcholí právě v těchto dnech.

Doba, kdy běžní lidé na tetování pohlíželi s despektem, je dávno pryč. Mění se skupina lidí, kteří se o tetování zajímají?

Změnilo se výrazně spektrum těchto lidí. Ať už jsou to naši zákazníci nebo návštěvníci Tatoo sesion. Když jsem před patnácti lety s tetováním začínal, tetování bylo jen pro mladé okolo dvaceti. Dneska to jsou lidé mezi dvaceti lety a čtyřicítkou. Někdy mi přijde, že nás navštěvuje více žen než mužů. Ale ve skutečnosti je to tak půl na půl.

Vzpomenete si na návštěvníka Tatoo Session, který vás za ty roky nejvíc překvapil?

Vždycky se dočkám nějakého příjemného překvapení. Pokaždé tam potkám lidí, které bych nečekal, a jsem za to strašně rád.

Sníte tajně o něčem, co byste rád v budoucnu návštěvníkům Tatoo session představil, třeba svou oblíbenou kapelu?

Já se hlavně snažím, aby ta akce nebyla o tom, co mně se líbí. Důležité je, co se líbí lidem. Mým snem je, aby všichni návštěvníci byli spokojení. A to je vůbec celý důvod, proč to dělám.

Jakub Kožiál