Motanice, Macháček či 7 statečných. Nic vám tyto disciplíny neříkají? Pak zřejmě patříte mezi ty, kteří ještě nepoznali Týden divů. Zájem o tuto netradiční akci ovšem roste, což potvrzuje také Milan Selingr, který se zúčastnil všech ročníků Týdne divů.

„Větší zájem jsme skutečně zaznamenali, může za to mimo jiné také internet, kde jsme v propagaci hodně aktivní. Já sám se starám o webové stránky www.tydendivu.cz, kde jsou pro všechny k nahlédnutí potřebné informace a výsledky."

Koho by však Týden divů zaujal natolik, že by se chtěl aktivně zúčastnit, musí oslovit některý z aktivních týmů: „Týmy přijímají nové tváře, ale často jde o jejich kamarády či rodinné příslušníky. Příslušnost k jednotlivým týmům se často dědí. Je tradicí, že se účastní osm týmů," vysvětluje Milan Selingr.

Mezi týmy, které budou bojovat o vítězství, patří Gumma, Pivoňka, Universita, Che Snack Tým, B-team, Pimlico, S.CL.Erotic a Uganda. Ovšem stejně jako mají svou tradici týmy, jsou tradiční také soutěže, ve kterých týmy vzájemně soutěží.

Pro letošní rok ovšem došlo k několika změnám: „Rozhodli jsme se zařadit mezi soutěže minigolf a kuželky. Naopak jsme vyškrtli skok s kufrem, který byl příliš nebezpečný," vysvětluje Selingr.

A jak se těší jednotliví soutěžící? Štěpán Lamich reprezentuje Ugandu a doufá v další povedený ročník Týdne divů: „Tato soutěž je jedním ze symbolů Opavy, a proto doufám, že nikdy neskončí. Organizace je skvělá a tento týden si opravdu užijeme všichni," prohlašuje Lamich, který největší sílu svého týmu vidí v pivních disciplínách, které budou chtít ovládnout.

Michal Valík bude naopak hájit barvy týmu Che Snach: „Nejsilnější budeme ve fotbale, v tom jsme tradičně dobří a získáváme zde hodně bodů. Já se na celý týden těším, mám rád tu přátelskou atmosféru," říká s úsměvem a dodává, že hlavní je nebýt poslední a porazit rivaly z Ugandy.

Petr Večeřa