Letos proběhne na pěší zóně 
v Podolské ulici a návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Program odstartuje už v 9 hod. představením Dechového orchestru Hradce nad Moravicí. Následovat bude vystoupení žáků a dětí místní základní a mateřské školy.

Od 10.30 hod. se na pódium dostane také kapela Církevní základní školy Svaté Ludmily. Poté dojde na hudební skupinu Šajtar a nedlouho před polednem se v kinosále Národního domu, kde se mimochodem uskuteční také vánoční výtvarná dílna, vyhlásí soutěž Agentury Tomino – Vánoční přáníčko.

Mezi 12 hod. a 13 hod. bude hodinová přestávka.

Po poledni v kinosále dojde na promítání pohádek a vystoupení skupin Country s.r.o. a Šajtar. V 15.30 hod. by pak měly zbystřit hlavně děti, protože se bude hrát divadelní představení O Popelce v podání hradeckého souboru Na Podolí. Muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť od 16.30 hod. uvede ZUŠ Hradec nad Moravicí.

Vše poté v 17 hod. zakončí představení skupiny Country s.r.o. Sluší se ještě dodat, že doprovodný kulturní program bude probíhat na venkovním pódiu a v kinosále.

Jestliže se řadíte k těm, kteří by si chtěli hradecký vánoční jarmark zpestřit, máme pro vás jeden tip. Dopravu mezi Krnovem a Hradcem nad Moravicí bude v sobotu 13. prosince mimo jiné zprostředkovávat historický motorový vlak Hurvínek z roku 1954.

Jeho první jízda startuje v 8.30 hod. v Krnově. Stanici Opava východ pak opustí v 9.30 hod. a do Hradce dorazí v 9.46. Z hradeckého nádraží Hurvínek vyjede celkem třikrát. A to v časech 10.30, 14.30 a 16.30 hod. Z opavského východu směr Hradec zase kromě už zmíněných 9.30 i v 13.30 a 15.30 hod..