Vyřezávání dýní se uskuteční v sobotu 20. a v neděli 21. října v Arboretu v Novém Dvoře. Oba dny této akce začínají ve 14 hodin. Vyřezávání bude probíhat podobně jako předešlé ročníky. Návštěvníci si budou moci vyřezat dýni podle své fantazie. Dýně a patisony můžete upravovat a vyřezávat do nejrůznějších velikostí, barev a tvarů s pomocí dalších přírodních materiálů, např. listů, trávy apod.

V prostorech arboreta budou rozmístěny výtvory žáků z opavských škol, které mohou někomu sloužit jako inspirace nebo jen jako zajímavá podívaná. Pro lidi s mlsnými jazyky a nejen pro ně budou připraveny ochutnávky různých sladkých a slaných dýňových specialit i známých dobrot. Ve večerních hodinách se bude možné připojit k lampionovému průvodu s dýňovými lampami, svícemi a loučemi. Toto napojení na průvodu je naplánováno na 18 hodin a můžete zažít neopakovatelnou dušičkovou atmosféru, která lampionový průvod doprovází a patří k němu.

V sobotu 20. října bude k programu přidána komentovaná prohlídka arboreta v rámci akce s názvem Den stromů, kterou pořádá Statutární město Opava. Komentovaná prohlídka je pro návštěvníky zdarma k ceně vstupného do areálu. Vstupné na vyřezávání dýní pro dospělé osoby činí 40 korun, pro děti 20 korun a bude také nabízeno zvýhodněné rodinné vstupné v hodnotě 90 korun.

Zájemcům o tuto akci, kteří si nechtějí nechat ujít podzimní vyřezávání dýní, je určeno místo střetnutí a to u hlavní brány arboreta.

Silvie Březinská