Dětství trávil od jara do podzimu v Opavě, kde měli rodiče půdní ateliér ve vile, kterou si postavil za první republiky dědeček. Zdeněk Lukeš se v tomto týdnu opět vrátí do města svého dětství. Ve čtvrtek 9. listopadu bude hostem talk show Jiřího Siostrzonka Na vodárně s… a den poté prozradí při besedě ve spolku Za Opavu, které stavby má nejraději.

Zdeněk Lukeš je český architekt, teoretik architektury, odborný publicista a vysokoškolský pedagog. V roce 1990 nastoupil na Pražský hrad, kde se stal členem kulturní sekce, následně památkového odboru.

Podílel se na projektu revitalizace Pražského hradu v éře prezidenta Václava Havla. Kromě psaní odborných a popularizujících článků a knížek, v nichž se podle svých slov snaží propagovat kvalitní, ale často veřejnosti nepříliš známou architekturu, připravuje také výstavy ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera a pořádá různé přednášky a vycházky.

V pořadu Jiřího Siostrzonka v KUPE jej budete moci vidět i slyšet 9. listopadu od 18 hodin. Přednášku na téma Mé oblíbené stavby můžete navštívit v pátek 10. listopadu od 17 hodin v Matičním domě v Opavě.