Důvodem, proč byl opět nalajnován, je oprava blízkého chodníku.

„Provizorní přechod byl vyznačen z toho důvodu, že je chodník rozebrán a je potřebné během oprav zajistit lidem cestu, aby mohli chodit na nádraží či z nádraží,“ vysvětlil tiskový mluvčí Magistrátu města Opavy Jan Šindler se slovy, že chodník se opravuje z důvodu špatného technického a stavebního stavu.

Opravy, jak zmínil, by měly trvat tři týdny. „Nepůjde ale jen o pouhou rekonstrukci. Nový předlážděný chodník bude širší než předchozí. Namísto původních tří metrů bude chodník široký čtyři metry. To umožní plynulejší a jednodušší pohyb lidí od nádraží či k nádraží,“ míní.

Jak dále uvedl, jedná se o akci technických služeb, kterou jim zajišťuje vybraná dodavatelská firma. Akce byla podle jeho slov projednána s Policií ČR, krajským úřadem a městským odborem dopravy.

A co na tuto změnu říkají Opavané? Jsem rád, že je zase přechod funkční. Mohlo by to tak zůstat natrvalo,“ řekl šestačtyřicetiletý Vladislav Lichý.

Podobného názoru pak byla i Opavanka Eliška Novotová. „Už předevčírem jsem šla kolem a viděla, že tu opět namalovali tentokrát žluté pruhy a je tady i značka přechod. To je dobře, že to vrátili zpět, mělo by to tady už zůstat natrvalo. Není to přechod jen pro pár lidí, ale pro spoustu lidí,“ řekla.