Dnešní dotaz nám zaslal čtenář František Kudrna z Opavy. „Zajímalo by mě, jestli je opravdu v plánu oprava na Praskově ulici, jak jsem se nedávno dozvěděl, a případně co všechno se na této ulici má opravovat?“

Tuto investiční akci představil na nedávné tiskové konferenci náměstek primátora Pavel Mališ, z jeho vyjádření nyní vybíráme. Město má v plánu opravit chodníky na levé straně Praskovy ulice v úseku od Hrnčířské ulice až po Sněmovní. Část chodníků bude upravena i na protilehlé straně v oblasti zastávky hromadné dopravy. „Na ulici Praskově bychom chtěli rekonstruovat chodníky mezi Hrnčířskou a Sněmovní ulicí a opravit nástupní místa pro hromadnou dopravu,“ uvedl Pavel Mališ.

Původně podle něj mělo být v projektu i místo pro přecházení rušné ulice. Už při zadávání projektu ale byla úprava přechodu vyjmuta. Realizovat se tudíž nebude, přestože dopravní specialisté, kteří se zabývají státními komunikacemi, to investoru zakázky doporučovali. „My si nicméně myslíme, že pro plynulost dopravy by to nebylo přínosem, takže dopravně zůstane situace prakticky nezměněná,“ uvedl Pavel Mališ.

„Zásadní změnou bude, že na Praskově ulici zmizí kolmé stání u budovy policie, které se tam ukazuje v současné době jako problematické,“ přiblížil Pavel Mališ. Odpověď dále upřesnila vedoucí odboru přípravy a realizace investic Jana Onderková: „Práce bude zahájena 21. února letošního roku a náklady na stavbu budou ve výši 3 584 000 Kč. Výběrové řízení na zakázku vyhrála firma Kareta a ukončení prací předpokládáme v závislosti na klimatických podmínkách do dvou měsíců,“ dodala.