Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětem začaly prázdniny a období letních táborů

REGION - Rodičům, kteří chtějí najít pro své děti vhodný prázdninový program, si nejčastěji vybírají z nabídky letních táborů.

15.7.2007
SDÍLEJ:

Děti musí tábor bavit, dobré je tématické zaměření, třeba na indiány.Foto: DENÍK/Archiv

Tábor dítě učí samostatnosti, protože si vyzkouší žít pár dní bez dohledu rodičů v kolektivu stejně starých dětí. Většina táborů je nějak tématicky zaměřená, takže není problém vybrat pro potomka tábor, který odpovídá jeho zájmům. Tradičním organizátorem táborů na Krnovsku je Středisko volného času (SVČ) Méďa.

Zajímá se potomek o historii? Pak je ideální tábor s názvem V zajetí stroje času, kde bude poznávat historii lidské civilizace. Zaujala ho antická mytologie? Pak je tu tábor s názvem Jak se žije na Olympu, kde si může dítě žít několik dní jako bůžek. Pokud je jeho koníčkem hledání pokladů a hra na piráty, pošlete jej po stopách karibských pirátů. A že raději běhá, skáče a vůbec sportuje? Pak jej můžete poslat na tanečně zaměřený tábor Dance with me nebo na sportovní tábor Bílá holubice.

SVČ Méďa samozřejmě není jediným organizátorem táborů. Pokud ratolest neholduje zrovna sportu, nebo nenachází to správné potěšení v hledání pirátského pokladu, může si třeba vybrat tábor s jazykovým zaměřením. Například krnovská agentura Aristea nabízí zájemcům jazykový tábor v Karlově pro děti od 6 do 14 let. Pro starší děti od 10 do 18 let dokonce připravili jazykový pobyt v Řecku. Zde se mohou děti nejen učit cizí jazyky, ale také poznat Řecko jako takové.

„Výuka je minimálně 5 hodin denně, ale snažíme se o výuku zábavnou formou, aby si děti nepřipadaly jako ve škole. Mají přece prázdniny,“ řekla Kateřina Osladilová, ředitelka jazykové školy Aristea. „Výuka může probíhat třeba na pláži. Děti rozdělíme do několika skupin, které se střídají u různých lektorů. Někteří lektoři probírají s dětmi gramatiku, někteří více procvičují komunikaci v cizím jazyce. Důležité je také to, aby děti měly možnost zemi poznat. Děláme proto různé výlety do okolí.“

A jak vybrat správný tábor? Základem je komunikace s pořadatelem a vedoucími tábora. Je dobré si zjistit, kdo s dětmi na tábor pojede a jaké bude mít na táboře zázemí. Samozřejmě není od věci zajistit pro dítě pojištění, které je u některých typů táborů povinné pro všechny účastníky. Přestože na děti dohlíží zkušení lidé, nějaké ty modřiny či boule se nevyhnou snad žádnému táboru. Nikdy se nedá stoprocentně vyloučit ani horší úraz. Starostliví rodiče samozřejmě mohou pro jistotu přibalit dítěti na tábor mobil, ale při jeho využívání by měli také přemýšlet, zda je vhodné, aby strávilo čtrnáct dní s telefonem neustále přitisknutým u ucha.

15.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení