Stav některých zeber ve slezské metropoli byl již tristní. Fakt, že by nebyly vidět, navíc mohl znamenat zvýšené riziko jak pro chodce, tak pro řidiče. Pokud člověk za volantem nevidí, že je před ním přechod, nemůže pak samozřejmě ani dle předpisů přibrzdit a eventuálně nechat projít chodce.

„Je nutnost, aby byla zebra vidět. Což se o hodně přechodech na území města Opavy nedá říci, a to i přesto, že nedávno proběhlo zvýraznění některých z nich. Je však s podivem, že někdy tam, kde skoro nikdo nechodí, a ne tam, kde je velká frekvence," podivuje se kupříkladu jeden z našich čtenářů. Poukazuje přitom mimo jiné na přechod u propojení ulic Husovy a třídy Spojenců naproti místní trafice.

Vědom si toho, že vyježděné zebry jsou problémem, je také vedoucí dopravního oddělení opavského magistrátu Rudolf Klein. Vysvětluje však, že i když opravy přechodů neustále urgují, stejně jako jinde je vše o penězích. „Je to o šetření finančními prostředky. Bohužel ale na nesprávném místě," říká Klein, avšak jedním dechem dodává: „Teď už se s tím ale konečně pohnulo a svítá nám naděje."

Naráží tím na skutečnost, že během jediné noci byly v minulých dnech zvýrazněny už například všechny přechody v ulici Olomoucké a další budou následovat po celém městě během několika příštích dnů. Obnova těchto dopravních značení není levná záležitost, a to přesto, že se na ně ve městě užívá lacinější varianta obyčejné bílé barvy.

„Ideální by byl termoplast, ze kterého jsou přechody dělány mimo obce. Ten vydrží mnohem déle a více. Je ale rovněž daleko dražší," uzavírá Rudolf Klein.