Bohužel konec pátrání nebyl vůbec veselý. Pohřešovaného šestatřicetiletého opavského profesionálního vojáka, který se záhadně ztratil koncem ledna poté, co doma oznámil, že odchází na procházku do okolí Hradce nad Moravicí, našel manželský pár chatařů z osady Rosoly mrtvého.

Jeho tělo leželo na břehu řeky Moravice pod Weisshunnovým splavem v místě, které bylo hustě zarostlé.

„Opavští kriminalisté zadokumentovali celou situaci a provedli prvotní úkony na místě nálezu těla. Kriminální technik provedl fotodokumentaci a zajištění potřebných kriminalistických stop a věcí. Soudní lékařka za asistence policistů provedla na místě nálezu prvotní ohledání těla zemřelého muže, kdy neshledala známky cizího zavinění na příčině smrti, a nařídila soudní pitvu v Ústavu soudního lékařství v Ostravě,“ řekl k nálezu těla tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

U mrtvého našli policisté doklady vydané právě na jméno Marcel Janošek. Následné vyšetřování a soudní pitva objasnily, že muž zemřel na následky podchlazení. Jednoznačně pak bylo vyloučeno utopení nebo to, že voják byl v okamžiku smrti pod vlivem nějakých léků či drog.

Dnes, rok po objasnění tragédie, připomíná Marcela Janoška malý pomníček. Ten zde byl umístěn už loni v létě. Čerstvé květiny na něm pak dokazují, že na opavského vojáka rodina a přátelé vzpomínají.