První cesty za krásnou postavou nejčastěji vedou do fitness center a do obchodů se zdravou výživou.

Větší příliv zákazníků zaznamenali také v Bobaji. „Podle určitých prodaných produktů můžeme skutečně konstatovat, že prodej narostl," uvedl vedoucí prodejny se zdravou výživou Bobaja Michal Krejčí.

Jak tomu ale většinou bývá, ne všichni zákazníci se udrží po celý rok. Přitom je podle Michala Krejčího k zdravému životnímu stylu úplně jednoduchý návod. „Vždycky, když se mě lidé ptají, jak se co nejefektivněji stravovat, tak jim vždy odpovídám to samé: musíte zapojit do stravování hlavu. Nikdo nemusí držet žádné ortodoxní diety.

Stačí se stravovat střídmě a kvalitně.

A samozřejmě pro udržení dobré fyzické kondice je důležitý pohyb, bez toho to nejde," dodává Michal Krejčí s tím, že na to, jak dodržet předsevzetí žádný recept nemá sám je totiž nedodržuje.

Čtyři kila nahoře má po svátcích i majitel fitnesscentra Pepa Stanislav Pešát. Ten se však díky své profesní činnosti nemusí o figuru nijak bát. Není ovšem jediný, kdo přes svátky zbytněl. „Samozřejmě, že máme momentálně větší nával. Tak jako každý rok," pochvaloval si majitel fitness centra.

I on ovšem přiznává, že zájem o fitness není u některých jedinců trvalý. „Zhruba po třech měsících odpadne takových čtyřicet procent. Musím ale přiznat, že zhruba těch šedesát zůstává a dře na sobě," říká Stanislav Pešát.

Na to, jak u cvičení zůstat, rovněž žádný návod nemá. Dle jeho úsudku hodně závisí i na přístupu trenérů v jednotlivých centrech. „Když je ve fitku kvalitní personál a trenéři, lidé se tam rádi vracejí. Nejsem příznivcem stylu přijďte, zaplaťte, cvičte, odejděte. Je třeba odborného dohledu a vedení," domnívá se Stanislav Pešát.

Stejně jako Michal Krejčí si však myslí, že sport a vyvážená strava patří k cestě za vysněnou postavou k sobě a jedno nejde bez druhého.

„Samozřejmě se pouze sportem zhubnout dá. Pokud chce mít člověk ale dostatek energie a být zdravý, musí se pravidelně a správně stravovat. Největším mýtem u hubnutí je nejíst," uzavírá Stanislav Pešát.