U nejmladších dětí je hlavní individuální přístup  

Mateřská škola Opava, Šrámkova byla otevřena v roce 1980 a je tvořena 8 třídami, z nichž jedna je zřízena pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, specializující se na děti s narušenou komunikační schopností. Mateřská škola leží v centru panelové zástavby Kateřinky a je v těsné blízkosti základní školy.

Rozlehlé budovy jsou propojeny prosklenou chodbou a obklopeny malou a velkou zahradou se vzrostlou zelení, mnoha herními prvky a je ozvláštněna brouzdalištěm, které dává dětem příležitosti herních aktivit s vodou a také osvěžení v letních měsících. Zahrada je v jarních, letních a podzimních měsících otevřena veřejnosti.

V tomto vydání vám představujeme nejmladší děti ve věku 2,5 – 3,5 let.

MŠ Opava Šrámkova - 3. třída.Zdroj: Deník / Veronika Bernardová
FOTO: Mateřská škola Opava, Šrámkova - 3. třída.

„V těchto třídách je pro nás prioritou individuální přístup ke každému dítěti, poskytování co nejširší škály podnětů přiměřených věku a bezpečného prostředí ke zkoumání a objevování prostřednictvím všech smyslů. Možnost citlivě vnímat přirozené potřeby a přání dítěte a následně vytvářet podmínky pro samostatné hledání a individuální rozvoj osobnosti. Důležitá je pro nás celková tělesná a psychická pohoda dětí. Je pro nás podstatné, abychom uspěchanost dnešní doby nepřenášeli do naší mateřské školy - naslouchat, mít na všechno čas a nikam nespěchat,“ říká ředitelka MŠ Opava, Šrámkova Pavlína Poláková.

Pro děti, které se teprve chystají k zápisu do mateřské školy, pořádá MŠ již druhým rokem Herničky.

„Děti se zde seznamují s prostředím a s paními učitelkami, které mají pro děti nachystány krátký adaptační program. Rádi vás uvidíme každou středu od 16.00 do 17.00 hodin,“ dodává Pavlína Poláková.

Příští týden představíme další děti z MŠ Opava Šrámkova.