U vichru na Slezské Hartě zasahovali profesionální hasiči z Bruntálu. Kvůli silnému větru se tam převrátila plachetnice a došlo i k uvolnění hausbótu a jeho odplutí. O převrácené plachetnici byli hasiči informováni o půl jedenácté dopoledne. „Hasiči ze stanice Bruntál si s sebou vzali lodní kontejner, ve kterém kromě člunů mají i vše potřebné pro práci na vodě, nejen pro záchranu tonoucích osob. Hasiči se na člunu přiblížili k převrácenému plavidlu. Pána, který se na plachetnici nacházel, vzali na palubu svého člunu a následně plachetnici přitáhli ke břehu, kde ji převrátili a předali zpět „námořníkovi“," popsal mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Ve druhém případě, který se stal o hodinu později, došlo na téže přehradě k utržení hausbótu a jeho neřízenému vyplutí na vodní hladinu. „Jelikož se hasiči stále nacházeli na přehradě, kde zasahovali u první události, vyslali na hladinu ještě druhý člun a přepravili se k plovoucímu hausbótu. Ten následně navázali na své dva čluny a bezpečně ho odtáhli k nejbližšímu kotvišti, v katastru Nová Pláň, kde ho ukotvili a vyrozuměli o události majitele," vysvětlil Popp.

Oba zásahy se obešly bez zranění osob, nedošlo k ohrožení životního prostředí a k poškození lodě či hausbótu. Hasiči se na svou základnu vrátili krátce před půl druhou hodinou odpolední.