Podobně jako minulý rok měla celá akce charitativní podtext a partnerem byl také Opavský a hlučínský deník. Prostřednictvím našich internetových stránek proběhla dražba jedenácti sportovních dresů, v níž se vybralo 54 100 korun.

To byl ovšem pouze začátek. Organizátoři chtěli celkově rodině Kačenky z Opavy, jež odmala trpí dětskou mozkovou obrnou, předat minimálně sto tisíc korun. Tato meta se nakonec poměrně výrazně povedla překonat.

„Naším letošním cílem bylo atakovat stotisícovou hranici. Roční léčba Kačenky totiž stojí 110 tisíc. Jsme neskutečně šťastní, že se to podařilo. Na pomoc se nakonec vybralo okolo 120 tisíc korun. Přispěla například i kabina Slezského FC, město Opava a řada dalších. Přímo na Minervě, kde se Ceca Cup konal, se dražil i reprezentační dres Ondřeje Čelůstky. Ten se Ceca Cupu zúčastnil a podepisoval se při autogramiádě. Letošní skvělý výsledek je pro nás velkou motivací do příštího ročníku. V jeho rámci budeme chtít získat ještě více peněz pro potřebné,“ komentoval jeden z hlavních organizátorů celé akce Jakub Vaněk.

Na závěr ještě dodejme, že sportovní části turnaje dominoval tým Dřeváků, v němž figurovali i bývalí ligisté jako Zbyněk Pospěch nebo Petr Vašek. 

Jan Koch
Opava prohrála s Nitrou, Koch na zkoušce neuspěl
Přípravný zápas SFC Opava - MŠK Žilina 23. června 2018. David Puškáč - o.
Opava dvakrát vyhrála, Pejša končí