Podle Hájkových slov nemocnice po odchodu ředitele Tomáše Stejskala, který předevčírem rezignoval na svou funkci, pokračuje v plánech, které má před sebou. Tak například radiologické oddělení získá letos nový mamograf. Ten, který nyní používá, je osm let starý a jeho životnost končí. Nový mamograf bude digitální a umožní rychlejší vyšetření pacientek.

„Další výhodou je, že nemocnici ušetří náklady na rentgenové snímky,“ uvedl primář oddělení Milan Cvek. Další novinkou je babybox. 250 tisíc na jeho nákup a instalaci nemocnici věnovala farmaceutická společnost IVAX.

„Nejvhodnějším místem pro jeho umístění nám zatím připadá vstupní prostor nemocnice. Přístroj považujeme za velmi užitečný už proto, že porodnost je v Opavě vysoká,“ řekl primář Hájek.

Slezská nemocnice se podle jeho tvrzení nemíní vzdát ani Centra bolesti hlavy, které je velkým přínosem léčebné péče. V Opavě ho nedávno zavedl primář neurologie David Doležil, který nyní odchází na jiné pracoviště. Do konce letošního roku v něm bude podle dohody působit ve zkráceném úvazku.

„Předpokládáme, že nový primář neurologického oddělení bude tuto léčebnou činnost zajišťovat dál už v plném rozsahu,“ míní Hájek s tím, že výběrové řízení na nového primáře neurologie bylo vypsáno.

Nemocnice rovněž uzavřela dohodu s pojišťovnami týkající se výměn nefunkčních kloubů. „V současné době jednáme s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou o navýšení počtu kloubních náhrad zhruba o pětadvacet, což by zkrátilo dlouhou čekací dobu na umělý kloub. Pokračujeme také v přípravě na získání akreditace Slezské nemocnice, která pro ni bude výhodná zejména při jednání se zdravotními pojišťovnami,“ dodává primář Hájek.

Opavská nemocnice připravuje také zavedení identifikačních pásek pro hospitalizované pacienty. Pilotně jsou zatím zkoušeny na chirurgickémoddělení. Slezská nemocnice má pětadvacet oddělení, 650 lůžek a 37 ambulancí. Ročně pečuje přibližně o 26 000 hospitalizovaných pacientů a ošetří 370 000 pacientů na ambulancích. Nemocnice zaměstnává téměř 1150 lidí a z toho 914 lékařů a ostatního zdravotnického personálu.