Jsou to srdcaři, kteří na sebe berou obrovskou zodpovědnost. Vydatně jim pomáhali i jejich rodinní příslušníci včetně dětí, ze kterých už také vyrostli zdatní pořadatelé a ruku k dílu přiložili i zaměstnanci obce ve snaze připravit v Lipju co nejlepší podmínky pro tento vydařený víkend.

„Za jejích velkou odvahu a dřinu patří všem velký dík. I když jsou po tak náročném víkendu na pokraji sil a padají únavou, nakonec si stejně řekli: Jo, stálo to za to. A že to tedy byla jízda…!“ , potěšeně míní starostka obce Zuzana Kašná.

Odpadky uložené mimo popelnice fotí popeláři, fotky pak míří na odbor životního prostředí.
Popeláři a úředníci v akci: Opavané, třídíte? Pokud ne, bude nepořádek na fotce

Nabitý program začal v pátek kácením máje, skvělým vstoupením uskupení Jen Tak a později večer se k programu připojil ještě Heroes.V sobotu začal program brzy odpoledne vyjížďkou, do které se zapojilo na dvě stě motorek. Od 15 hodin se v Lipju střídaly soutěže s účinkujícími. Přítomným zahrála kapela Kartel, převedl se Golem Richter a syn, následoval koncert kapely Pink Floyed Forever, skupiny Kapriola a na závěr večera zahrál Kabát revival. K výbornému dojmu přispělo též jídlo a pití. Přes večerní chladno si obrovský počet návštěvníků z řad místních i těch z širokého dalekého okolí dosyta užil báječnou zábavu.