Rekonstrukce kanalizací a pokládka nového povrchu v Krnovské ulici je v režii SmVaK, potažmo Ředitelství silnic a dálnic. Město Opava nemá na jednotlivé práce vliv, s investorem se ovšem snaží jednat a prostřednictvím svých internetových stránek a facebookového profilu pravidelně informuje o aktuální situaci.

.Zdroj: .Během odpoledne v sobotu 20. října byla při podzemních výkopových pracích poblíž křižovatky ulic Krnovské a Olomoucké překopnuta plynová přípojka. Plyn následně začal unikat a bezprostřední okolí bylo nutné evakuovat. Tato výjimečná situace se týkala asi sedmi desítek lidí, kteří museli opustit své domovy.

Městský dopravní podnik Opava jim přistavil dva autobusy, šestnáct osob a jeden pes se přesunuli do městského evakuačního centra, které se nachází v areálu opavského magistrátu v Krnovské ulici. Okolo 20.15 hodin byl výjimečný stav odvolán, evakuace byla ukončena a lidé se mohli vrátit do svých příbytků.

Zápach unikajícího plynu byl ovšem na inkriminovaných místech cítit i v minulých dnech, což řadu lidí znovu znepokojilo. Hasiči společně s plynaři prostor několikrát zkontrolovali, a žádné nebezpečí nehrozilo.

„Poškozené potrubí se postupně odvětrává, a proto si lidé stěžují na typický zápach,“ komentoval tiskový mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

V pátek se přípojkou začala zabývat specializovaná firma, která má provést opravu.

„V zatravněném pásu na náměstí Republiky dělníci provedou výkopové práce a poté dojde k definitivnímu vyřešení náročného technického problému. Z tohoto důvodu bude dnes či zítra na krátkou dobu odpojen blízký panelový dům od topení, plyn na vaření bude fungovat bez omezení,“ pokračoval mluvčí s tím, že v pátek měli obyvatelé domu obdržet letáky informující o případné odstávce.

„Na silnici by se už žádné výkopové práce provádět neměly. Toto řešení plynaři zvolili proto, aby nedošlo k výraznějšímu přerušení dodávky plynu ve větší části Opavy,“ doplnil Roman Konečný.