„Zarazilo mě, že při středeční dopravní a sněhové kalamitě nestáli na žádných odbočkách policisté, kteří by řidiče informovali, že tím směrem nemají vůbec jezdit, že je silnice uzavřená. Zkoušel jsem projet několika směry a nikde jsem na policisty nenatrefil,“ míní čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. „Kvůli středeční dopravní kalamitě byly povolány posily. Policisté řešili dopravní nehodovost. Sami policisté z některých obcí na Opavsku měli problém dostat se do terénu.

V rámci možností, hlavně přes rádia, byly lidem podávány informace o sněhové kalamitě na Opavsku,“ uvedl Černohorský s tím, že někteří opavští policisté byli vyčleněni do hledání muže v okolí Hradce nad Moravicí.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz.