„Sotva zvládneme jeden problém, už máme na stole další a začínáme stále znovu," povzdechla si předsedkyně Sdružení pro výstavbu komunikací I/11 a I/57 Zdeňka Jordánová.

„Podle našeho názoru je zájmem občanů, aby tato stavba byla dokončena a zprovozněna co možná nejdříve, nejpozději v průběhu roku 2017. Průtahy v zájmu Opavanů ani dalších lidí rozhodně nejsou," dodává tajemník sdružení Martin Dostál.

S obstrukcemi kolem stavby Prodloužené Rudné se dennodenně setkávají řidiči po výjezdu z „jedenáctky" i obyvatelé dotčených ostravských ulic Opavská a 17. listopadu. Každý den se musejí potýkat s dopravními kolonami a neustále ucpanými silnicemi.

Problém se táhne řadu let a současná situace rozhodně nevypadá růžově. Seznam deseti prioritních dopravních staveb, mezi nimiž byla zařazena, byl potvrzený, ale čas oponou trhl. Ministerstvo životního prostředí vytvořilo ve spolupráci s Ministerstvem dopravy vládní nařízení se seznamem vybraných staveb. V něm však stavba Prodloužené Rudné zahrnutá není.

V současné době probíhá zjišťovací řízení, které stále není ukončené, a Ředitelství silnic a dálnic podalo návrh na jeho přerušení.

„Jedná se o elegantní pražský podraz na náš kraj. Intenzivně státu při přípravě staveb pomáháme a takový je jeho vděk," netají své rozhořčení ani hejtman Miroslav Novák (ČSSD). Pokud nezvítězí zdravý rozum, dojde k výrazným komplikacím, které povedou pouze k oddálení termínu dokončení uvedené stavby, která je z šestadevadesáti procent rozestavěná.