Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt bezbariérových zastávek finišuje

Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi na této stránce zveřejňujeme.

26.7.2008
SDÍLEJ:

Také tato zastávka na Vrchní ulici by měla být přebudována na bezbariérovou.Foto: DENÍK / Milan Freiberg

Následující dotaz nám zaslal čtenář z Opavy, který si nepřál zveřejnit své jméno: „Rád bych se zeptal na to, podle jakého klíče bude postupovat výstavba bezbariérových zastávek MHD a zda bude projekt vycházet z nějakého průzkumu vytíženosti a vybavenosti zastávek.“

Na otázku odpovídá náměstek ředitele Městského dopravního podniku Opava Libor Pěčonka: „Jak bylo uvedeno v poslední Hlásce, získalo město Opava dotaci z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na akci Bezbariérové zastávky MHD v Opavě – III. etapa. Je to v podstatě závěrečná etapa projektu statutárního města Opavy – Úprava zastávek MHD pro občany s omezenou schopností pohybu a orientace z roku 2003.

Tento projekt je pokračováním zpracované případové studie nazvané Zvyšování bezpečnosti dopravy a její zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace v Opavě, na níž se společně podílelo občanské sdružení MOBILIS, statutární město Opava a MDPO, a.s.,“ uvedl Pěčonka.

V rámci projektu byly společně s vlastníkem zastávek (SMO) a provozovatelem městské dopravy (MDPO, a.s.) ve spolupráci s Centrem zdravotně postižených v Opavě a Spolkem Nezávislost Opava vytipovány zastávky MHD na území města pro vlastní realizaci.

„K dotazu čtenáře - projekt je v podstatě ve fázi konečné realizace a pro celkový výběr zastávek MHD byly brány v úvahu tyto kritéria : vytíženost zastávek (údaje z odbavovacího systému), instituce a organizace v bezprostřední blízkosti zastávky a potřeby imobilních spoluobčanů (dle jejich názorů). Ukončení stávajícího projektu neznamená, že se dále nebude pokračovat ve výstavbě či rekonstrukci zastávek MHD na bezbariérové.

Odbory Magistrátu města Opavy, (hlavního architekty a ÚP; příprava a realizace investic) společně s MDPO, a.s. připravují další návrhy na rekonstrukci zastávek MHD, nové projektované jsou již bezbariérové,“ doplnil Libor Pěčonka. Mezi zastávky, které by měly být přebudovány na bezbariérové patří například zastávky na Vrchní ulici (u Billy), Partyzánské ulici či u Hypernovy či na Těšínské ulici u Tesca.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.

Autor: Milan Freiberg

26.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení