Pustá Polom získala z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko 4 169 313 korun, určených pro modernizaci a zavedení moderních výukových metod základních škol v Pusté Polomi, v Těškovicích a v Kunovicích.

Žáci školy v Pusté Polomi mají například třídy vybavené interaktivními tabulemi a prezentační technikou s ozvučením a budova se dočkala i rekonstrukce střešních plášťů. Malotřídky v Těškovicích a Kyjovicích jsou podobně vybaveny a mají Wi-Fi připojení k internetu.

„Nositelem projektu byla naše škola a dvě další byly našimi partnery. Žáci vyšších ročníků z těchto obcí navíc dojíždějí do naší základní školy,“ vysvětluje starosta Pusté Polomi Miroslav Hrabovský.

Sportovně rekreační areál u kulturního domu v Darkovicích mohl díky dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši 3 384 730 korun projít rekonstrukcí. Jeho uživatelům přinesla doplněný povrch multifunkčního hřiště, cvičnou plochu pro in-line brusle a skateboard, přístupový chodník a zpřístupnění areálu pro občany se sníženou pohyblivostí.

„Původně to bylo kluziště, ale pro velmi nízkou návštěvnost jsme ho v roce 2007 upravili na využití pro jiné sporty. Zájem byl obrovský. Využívaný je hlavně na různé míčové hry a přibudou i další sportovní možnosti. Pro vybavení jsme požádali o dotaci a jsme rádi, že náš projekt uspěl,“ konstatuje starosta Daniel Kocián.