Tak jako tak ale musí dodržovat striktní pravidla nejen co se týká cvičení, ale také jídelníčku.

„Základními ukazateli pro sestavení stravovacího plánu byly dva faktory. Za prvé zjistit dosavadní návyky způsobu stravování a za druhé rozdělení podle základních somatotypů," říká majitel fitcentra Pepasport Stanislav Pešát, který má v současnosti oba účastníky pod křídly a dohlíží na jejich zdravý životní styl s tím, že ať chceme nabrat svalovou hmotu, zpevnit postavu či shodit přebytečná kila, je třeba si uvědomit svoje genetické dispozice.

Podle Pešáta je důležité vnímat své tělo a pozorovat, jak reaguje na změny týkající se stravování nebo tréninkových metod. „Nemělo by se zapomínat si všechny údaje zaznamenávat písemně pro pozdější porovnání a kontrolu. Je to krásná práce s tělem a dříve nebo později přináší výsledky. Všichni jsme stejní a každý jiný," dodává Pešát.

Počáteční stravovací plán pro muže je na omezenou dobu, asi jeden měsíc s průběžným sledováním pozitivních změn. Stanislav Pešát je sestavil z běžně dostupných potravin s ohledem na potraviny a pokrmy, které chutnají oběma mužům. „Je to velmi důležitý a podceňovaný psychologický aspekt. Jídlo má být a je jedna z příjemných rozkoší života," myslí si majitel fitcentra.

Dále dodal, že by se v žádném případě neměl podceňovat optimální příjem tekutin, jelikož voda se z těla velmi rychle ztrácí. Při následném nedostatku tekutin krev zhoustne a srdce ji proto nemůže dobře pumpovat. Začne růst únava, připojí se bolest hlavy, klesá celkový výkon a hrozí nebezpečí ztráty pozornosti, zranění a křečí.

Jak by se měli oba muži stravovat?

Jakub (endomorfní somatotyp – lehce nabírá svalovou hmotu, ale také velké množství tuku)
• Zásadní problém při snižování váhy.
• Stravovací plán byl rozvržen do sedmi denních dávek. Vzhledem k jeho vysoké frekvenci pohybových aktivit (připomeneme trénink v tělocvičně, aerobní trénink, posilovna, trénink na ledě, a sobotní hokejové zápasy), musí mít neustále příjem dostatečného množství kvalitních proteinů, ale také sacharidové složky v podobě složitých sacharidů, které se do organismu uvolňují postupně a rovnoměrně dodávají energii.
• Jediný jednoduchý sacharid má Jakub v podobě ovoce.
• Jako příloha zelenina v syrovém stavu nebo dušeném ve větším množství.
• V případě jeho sportovní dráhy pak samozřejmě přichází ke slovu i další doplňky potravy jako aminikyseliny BCAA, komplexní vitaminy a minerály.

Jiří (ektomorfní somatotyp – štíhlý až hubený, velmi těžko nabírá svalovou hmotu)
• Zde byl velice kladen důraz na vyvážený jídelníček zohledňující jeho diabetes 1. typu, kde probíhá pravidelná kontrola hodnoty glukózy v krvi.
• Stravovací plán rozdělen do osmi denních dávek s upřednostněnim sacharidů ve formě škrobů (brambory, rýže, luštěniny, těstoviny). Také zde mají opodstatnění doplňky stravy v podobě komplexních aminokyselin, vitaminů a minerálů.

Zdravý recept Zeleninový špíz - v tomto období máme dostatek všech surovin
Suroviny: 2 cukety, 8 oliv bez pecek, 8 žampionů nebo hříbků, 8 koktejlových rajčat, 3 lžíce olivového oleje, sůl, pepř, paprika, tymián

Zeleninu a očištěné houbičky umyjeme. Cukety nakrájíme na silné plátky. Na jehly potom stejnoměrně napichujeme plátky cukety, olivy, žampiony nebo hříbky a rajčata. V malé míse smícháme olivový olej, pepř, papriku, sůl a tymián. Směsí potřeme připravené špízy a na 10 minut dáme na gril nebo do vyhřáté trouby. Ještě jednou potřeme olejovou směsí a po několika dalších minutách již konzumujeme.

Rozpis strava + doplňky JAKUB od 17. 9. 2013
> po probuzení aminokyseliny 3 ks
> snídaně – ovesné vločky nebo müsli nebo kukuř. lupínky + 1 jogurt activia + 30 g vlašské ořechy (nebo mandle nebo kešu), po jídle multivitamin (pozn. nejlépe BonaVita ze Sparu)
> svačina – nízkotučný sýr 20% (cottage, mozarela) + zelenina 1 ks = 100 g (rajče nebo paprika nebo okurek)
> svačinka – pomelo nebo grep
> oběd 1 – 150 g maso přírodní na teflon. pánvi bez tuku, 300 dušená zelenina, sníme pouze polovinu
> oběd 2 – sníme druhou polovinu
> svačina – jogurt bílý s ovocem nebo proteinová tyčinka excelent 80 g nebo 100 g kys. zelí
> před tréninkem – coffein 2 tab., bcaa 3 tab. 2:1:1, L-canitin 2 tab.
> po tréninku – 30 g protein, 3 tab. bcaa, 5 g glutamin
> večeře – 100 g ryba + 1 brambor nebo 1 celé vejce + 2 bílky, omeleta se zeleninou (paprika nebo hrášek nebo pórek)
> před spaním – 30 g protein 90%, 5 g glutaminu
> neděle – oběd silný hovězí vývar s masem a vejcem a vař. zeleninou (kterým můžeme pokrýt 1 svačinku) + 2. chod vypít 2,5 – 3 l pouze vodu, čaj

Oba pánové přihlášení do projektu Proměna mužů teď na sobě makají o sto šest. Jeden chce nějaké to kilo shodit, druhý přibrat.

Dopřejte si nejjemnější péči s řadou Beauty Kiss

Privátní značka Beauty Kiss, která je synonymem vysoce kvalitních produktů za velmi dostupné ceny, uvede na trh šestnáct novinek. Rozšířením stávající nabídky se řada Beauty Kiss stane mnohem komplexnější a ucelenější a nově se zaměří také na muže.

„Naše privátní kosmetická značka Beauty Kiss, která přináší široký a kvalitní sortiment kosmetického zboží, byla dosud určena především ženám. To se změnilo 18. září, kdy se rozrostla o nové produkty," říká Martina Studnička Malcová, vedoucí oddělení marketingu společnosti SPAR ČOS.

„Nyní bude zaměřena i na muže, kteří jsou stále náročnější i v oblasti kosmetiky. Rádi bychom svým zákazníkům nabízeli stále větší výběr v sortimentu našich privátních značek, a proto plánujeme v průběhu příštího roku uvést na trh dalších 20 produktů z řady Beauty Kiss," dodává Martina Studnička Malcová.

V nabídce privátní značky Beauty Kiss společnosti SPAR ČOS naleznou zákazníci řadu tělových a vlasových prostředků za velmi příznivé ceny. Beauty Kiss svým spotřebitelům nově nabídne širší výběr produktů určených k péči o pokožku i vlasovou kosmetiku. Zákazníci si budou moci vybrat z několika druhů vlasových šamponů a balzámů, gelů a laků na vlasy, sprchových gelů a tekutých mýdel, tělových krémů a koupelových pěn.

V nové nabídce je pamatováno i na muže, a tak jim řada Beauty Kiss přinese jemnou pěnu či balzám po holení, pleťový krém nebo osvěžující pánský sprchový gel. Všechny výrobky z kolekce Beauty Kiss jsou dermatologicky testovány, neobsahují zásaditá mýdla a jsou přizpůsobeny přirozenému pH pokožky. Produkty se vyznačují vysokou kvalitou a přinášejí svým spotřebitelům tu nejjemnější péči.

Pro značnou oblibu u spotřebitelů plánuje SPAR ČOS rozšířit řadu Beauty Kiss v průběhu příštího roku o další nové produkty. S produkty Beauty Kiss si dopřeje celá rodina kvalitní kosmetickou péči za ty nejjemnější ceny.

Navíc se může kdokoliv přihlásit do soutěže a stát se tváří této kosmetické značky, vyhrát celkovou změnu image za 20 tisíc korun a výrobky Beauty Kiss zdarma. Stačí zakoupit jakýkoliv produkt značky Beauty Kiss a poslat číslo účtenky na e-mailovou adresu spar@spar-cr.cz společně se svojí fotografií nebo fotografi í toho, koho do soutěže chce zákazník přihlásit.

Výhrou je kompletní změna image s profesionálním stylistou, kadeřníkem a makeup stylistou. Soutěž probíhá do 31. 10. 2013.

SPAR přináší zdravé výrobky, díky kterým se budete cítit skvěle

Chcete žít zdravě, cítit se skvěle a zároveň si jídlo skutečně užít? Vězte, že zdravý životní styl nemusí být spojen s odříkáním a konzumací jídel, která jsou sice zdravá, ale pochutná si na nich málokdo. Ať už chcete žít „zdravě" nebo máte pro změnu jídelníčku nějaký jiný důvod, jsou tu pro vás výrobky, které v obchodech Interspar a Spar naleznete pod značkami SPAR Vital, SPAR Veggie, SPAR Free From a SPAR Natur*pur.

Nejenže ušetří váš čas a pomohou vám změnit životní styl bez velkého úsilí, ale hlavně představují špičkovou kvalitu a zaručeně si na nich pochutnáte.

.