Netýká se to tedy jen přeměny postavy k obrazu svému, ale celkově lepšího vzhledu. Po tom, co se pánové natrápili v posilovně, je čeká trošku příjemnější část – péče o pleť. Přestože tuto složku vzhledu nemají muži ve zvyku moc řešit, co si na obličej „napatlají", jedno není.

Stejně jako u žen je pro ně nejlepší skloubit kvalitu s příznivou cenou. A takové jsou právě produkty od Yves Rocher. Předtím, než se ale svěřili do rukou odborníků ze zmíněného obchodu, museli překonat tu těžší část – první posilování, o kterém se blíže dozvíte v jednom z následujících článků.

Aby ale pro ně nebylo cvičení na strojích jednotvárné, vyzkoušeli si třeba i bosu nebo jumping. Zkrátka zažili si opět pár perných týdnů. Na konci je ale čeká odměna v podobě proměny k lepšímu. Podaří se jim skutečně postavu vytvarovat? A jak se na nich podepíší další části projektu? Nechce se překvapit v dalších dílech našeho seriálu…

Produkty pro muže rostlinné kosmetiky Yves Rocher

.

Nejen ženy, ale i muži mají různé typy pleti a jejich pokožka může být kvůli působení zevních vlivů citlivá a náchylná k poranění.

Proto vědci výzkumných laboratoří Yves Rocher vyvinuli různé řady péče o mužskou pokožku, počínaje gelem na holení a balzámem po holení, dále přes sprchové a čistíci gely či hydratační péče, až po deodoranty a toaletní vody. Řada Fraicheur Homme Sensitive s boby z brazilského keře Anta nabízí péči o citlivou pleť, řada Ginseng Actif zase nabízí péči pro aktivního muže, jenž potřebuje dodat energii, a řada Fraicheur Homme hydratuje pleť.

Řada Fraicheur Homme s bio aloe vera z Mexika bez parabenů pro svěží a hydratovanou pleť.

.Gel na holení

Objevte výjimečnou svěžest díky Gelu na holení obohacenému o bio aloe vera s hydratačními účinky a o rostlinný glycerin, který změkčí vousy pro dokonalé oholení. Sprej 150 ml – 235 Kč

Balzám po holení

Svěží balzám po holení je obohacen o bio aloe vera s hydratačními účinky a o heřmánkovou vodu, která okamžitě zklidní holením podrážděnou pleť. Balzám je nemastný, nelepivý a rychle se vstřebává. Flakon 100 ml – 289 Kč

Hydratační péče

Svěží hydratační péče je obohacena o výtažek z bio aloe vera s hydratačními účinky a o mízu z bio agáve, která zanechá pleť jemnou a pružnou. Tuba 50 ml – 370 Kč.

Sprchový gel s aloe vera na tělo a vlasy

Sprchový gel se svěží vůní je vhodný na mytí pokožky těla i na vlasy. Má neutrální pH pro pokožku a je obohacen o výtažek z bio aloe vera s hydratačními účinky. Vyzkoušejte i sprchové gely s mátou a vetiverem. Složení je snadno biologicky odbouratelné. Flakon 200 ml – 125 Kč

Čistící gel

Svěží čistící gel je obohacen o výtažek z bio aloe vera s hydratačními účinky. Mikročástice bambusu připraví pleť na holení a čistí póry do hloubky. Tuba 100 ml – 289 Kč.

A nejen v péči o obličej a tělo, ale muži mají rádi svobodu i v možnosti výběru oblíbeného parfému. Jedním z nejoblíbenějších je toaletní voda Ambre Noir s ntenzivní přitažlivostí dřevitých tónů a kořeněnou smyslností. Pánská toaletní voda Ambre Noir spojuje intenzivní a dřevité tóny pačuli a vetiveru podtržené smyslností bobu tonka.

V srdci této vůně tepou jemné nóty cedru a levandule, které dodávají této vůni prvky elegance. Její plus: Elegantní dřevěný uzávěr z udržitelně obhospodařovaných lesů. Složení rostlinného původu: esenciální oleje z pačuli, z vetiveru, z bergamotu, ze semen kardamonu, z mandarinky, z cedru a z levandule a z bobu tonka.

Jak se chovat při první návštěvě posilovny?

.Oba muži z projektu Proměna museli překonat počáteční ostych a cvičit v posilovně před více lidmi.

Jak ale vůbec s pravidelným tréninkem začít? Počátečních otázek je celá řada. Nebudou se mi smát, že jsem tlustý/tá? Nebudou se na mě koukat?

Nestyďte se

Všichni lidé ve fitness, až na výjimky, rozhodně nemají v úmyslu si z vás dělat legraci. Většina lidí má při tréninku dost starostí sami se sebou a opravdu nemají potřebu na vás koukat a zesměšňovat vás.

Fitness jsou místem, kde se setkávají ženy i muži všeho věku i zdatnosti. Na prvních pár návštěv posilovny je třeba si najít dost času. Bude to pro vás nový prostor, ve kterém je třeba se zorientovat.

Doporučujeme využít služby osobního trenéra a určitě hned na recepci oznamte, že je to vaše první návštěva.

Na fotografii: JUMPING PROGI trampolíny. Jakub a Jiří se mohli dosyta vyskákat. Jedná se o pohyb, který je zábavný, účinný a zároveň šetrný.

Výhody fitnessů

Jednoznačně nejlepší aktivita pro formování postavy. Díky izolovaným cvikům lze ovlivnit vzhled určitých partií postavy a lze se cíleně zaměřit na problémové oblasti. Je možné proto změnit vzhled postavy v těch místech, kde jiné sportovní aktivity selhávají.

Posilování je skutečně pro každého. Další výhodou je, že můžete cvičit tehdy, kdy máte čas, prostor, chuť a náladu. Samozřejmě, nejrůznější zdravotní omezení vás mohou limitovat ve výběru některých strojů nebo při určitých cvicích.

V tomto případě je nezbytné volba osobního trenéra, který by měl znát váš zdravotní stav.

Co s sebou?

Pohodlné sportovní oblečení, pevnou obuv. Dva ručníky, jeden (může být menší) si noste po celou dobu cvičení u sebe a pokládejte ho na každou lavičku či stroj, na kterém cvičíte. Druhý ručník spolu s kosmetikou použijete ve sprše. Ve fitness PEPA se vám budou hodit také při návštěvě infrasauny, které jsou umístěné v šatnách a jsou v ceně vstupu.

Zahřátí

Nezapomeňte se vždy před vlastním cvičením rozehřát, abychom předešli zranění. První část rozcvičky, pár minut na cardio strojích nakopne celé tělo. Další část je rozcvičení svalové partie, na kterou se chystáte posilovat. Je třeba si uvědomit, že klouby, vazy i svaly jsou ztuhlé a potřebují se rozehřát. Správné technické provedení cviku je základ.

Hlavní chyby:
> nerozcvičení
> příliš těžká váha, pod kterou se kroutí celé tělo
> rychlé tempo bez kontrakce svalu
> neúplný rozsah prováděného cviku
> špatné dýchání či zadržování dechu
> dlouhé přestávky, telefonování

Doplňující aerobní aktivity, které nabízí Fitness PEPA:
Spinning, Bosu, Jump, Fit pro ženy, Cvičení na míčích, Kruhový trénink

.