Proto se tentokrát oba účastníci poučili o doplňcích stravy, které jsou během velké fyzické zátěže takřka nezbytností. A co si budeme vykládat, každodenní strava zkrátka někdy nestačí.

Jelikož už oba mají vytvarovaná těla, rozhodli jsme se je předvést v tom, co dělá z muže elegána – v obleku. Zvolili jsme obchod na obleky v Opavě nejpovolanější – Max Taru. Jací se z Jakuba a Jiřího stali gentlemani, můžete sami posoudit na fotografiích.

Při pózování na fotky jim celkovou image pomáhaly dotvářet boty z obuvi CCC a RENO. Jelikož ale každodenní život není pouze o oblecích, zavítali také do obchodu sportovního - Meatfly. Jelikož si pánové chtějí udržet postavu i po ukončení projektu, zkusili si snowboardové oblečení, které se jim vzhledem k současnému ročnímu období bude hodit.

Je před námi poslední měsíc Proměny. Držte mužům spolu s námi palce! Do finále už je to jenom krůček…

Hurá do obleku!

.

.

Společnost Max Tara se zabývá prodejem značkové pánské konfekce se zaměřením na italské pánské obleky. Taktéž nabízíme doplňkový prodej pánských košil, vázanek a opasků. Na českém trhu se pohybujeme od roku 1998. Naše značkové prodejny najdete ve všech významných obchodních centrech v republice, nevyjímaje OC Breda & Weinstein v Opavě.

Jsme dynamickou značkou, která uvádí na český trh aktuální italské módní trendy. Série pánských obleků jsou omezené, uniformita tedy nehrozí. Veškeré námi nabízené pánské obleky se vyznačují jak vysokou jakostí použitých materiálů, tak i špičkovým zpracováním.

Na našich prodejnách je neustále připravena řada promoakcí a cenových nabídek, takže si u nás vybere pánský oblek takřka každý. Startujeme již na ceně 3990 korun. Za zmínku určitě stojí projekt na podporu školství, kdy je studentům na vybrané obleky poskytnuta sleva ve výši 6000 korun.

.

Jakuba obula společnost CCC.

.

Jiřího obula společnost RENO.

Oblečte se sportovně i stylově

.

Společnost Meatfly je jednou z největších značek zabývajících se snowboardingem v České republice, a to od roku 1995. Výroba a prodej SNB oblečení a hardwaru značky Meatfly je postavena na pravých skateboarding kořenech. Vytváříme vlastní styl, střih a design.

Spolupracujeme jen s těmi nejlepšími výrobci, kteří pro nás vytvořili náš vlastní materiál na míru. Dodavatelé jsou dlouhodobě prověření a patří mezi ně například zipy YKK nebo RECCO rescue system. Naše zimní snowboardová kolekce je sice nejsilnější, ale není jediným naším zájmem.

Mezi Meatfly produkty patří i ochranné pomůcky (přilby, chrániče zad, chrániče horní části těla), brýle, rukavice a široká streetwear kolekce letní i zimní. Produkty MEATFLY si můžete zakoupit nejen v některém z našich MEATFLY SHOPů, ale také v široké síti prodejen subform.cz a dalších prodejců.

.Na našich stránkách najdete informace o našem teamu napříč všemi adrenalinovými sporty, produkty a videa! Trendem poslední sezony je zřejmě styl – "méně je více". Proto se i v naší nabídce můžete čím dál častěji setkat s decentními potisky a aplikací log.

O to víc je však kladen důraz na kvalitu a provedení detailů. Zimní kolekce si i tento rok zachovala rozdělení na dvě řady – cosmos series a heritage. Řada cosmos jsou vybočuje ze zažitých trendů prvotřídními materiály s důrazem na technické vlastnosti i vzhled.

Řada heritage je oproti tomu návratem k přírodě, kdy dostali zelenou především zemité barvy. Naturální styl podtrhují kožené a kovové detaily. Celou letošní kolekci najdete na www.meatfly.cz.

Doplňky stravy mají své místo

Pokud má organismus zvýšený výdej energie (ať už náročnou fyzickou prací nebo sportovními aktivitami) musí mít tělo také zvýšený příjem energie. Z běžné dostupné stravy nahradit tento deficit je náročné, jak na přípravu, tak na kvalitu a hlavně i na trávení.

V tuto chvíli proto přichází čas na doplňky stravy k naší běžné stravě. Doplňky stravy obsahují makroživiny v ideálním poměru k dané aktivitě.

.

Bílkoviny: jsou již štěpené (přetrávené), a tudíž neodčerpávají tolik energie při jejich zpracovávání. Mají rychlejší a výbornou vstřebatelnost a využití aminokyselin.

Sacharidy: hlavní zdroj energie, obsahují komplexní sacharidy, které se uvolňují pomalu, a tím dodávají energii tělu postupně a dlouhodobě.

Tuky: jsou nezbytné a zde jsou zastoupené v nízkém obsahu mastných kyselin. Při trávení tělo vydává energii, proto se cítíme po jídle unaveni. Čím složitější stravu přijímáme, tím větší únava následuje.

Doporučujeme jednodušší stravu, která má i efektivnější využití přijatých živin. V určitých fázích doporučujeme např. i stravu dělenou. To znamená, konzumovat zvlášť bílkoviny a zvlášť sacharidy. Po úvodních příznivých výsledcích jak u Jakuba směrem dolů, tak i u Jiřího směrem nahoru se pohyb zpomalil až ke stagnaci těla. Je to velmi častá a přirozená perioda. To se děje vždy u všech lidí, kteří začnou s úpravou stravy.

Tělo první měsíc reaguje rychle na změny. Pak nastává klidová fáze, kdy tělo je přivyklé jak stravě, tak tréninkové zátěži. Tato fáze je nejtěžší, protože působí na psychiku. Přestáváme si věřit, zda to vše stojí vůbec za to. Mnoho lidí podlehne tomuto stádiu a končí s nastolenou cestou. Je nutné si uvědomit, že pokud se nám podaří např. snížit váhu o 1 kg za měsíc, je to 12 kg za rok.

.

Důležité je pokračovat v nastolené cestě a sníženou váhu udržet. V našem případě musí dojít ke změnám v režimu. Máme měsíc do ukončení proměny. Došlo proto k úpravě denního příjmu energie a bílkovin. Jakub dále používá aminokyseliny BCAA, které mu chrání svalovou hmotu.

Přidán bude doplněk stravy s lipotropním účinkem, který napomáhá k lepšímu spalování tuků v těle. Vyloučili jsme oříšky (tuky) a snížili jsme energetické složky (sacharidy). Doporučený je jeden den zeleninového půstu k opětovnému nastartování metabolismu.

U Jiřího byl zvýšen příjem komplexních aminokyselin a sacharidový nápoj úměrně k jeho hendikepu v podobě cukrovky. Držíme klukům palce v závěrečné fázi, je to pouze v jejich silách, trpělivosti a zodpovědnosti v tréninku a v životosprávě.

.