Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proměna mužů, část šestá

Zatímco před třemi měsíci tu byl jeden mírně obézní muž a druhý příliš hubený, dnes můžete na snímcích vidět svalovce. Zadarmo to ale nebylo. Oba za sebou mají měsíce plné dřiny a odříkání.

2.1.2014
SDÍLEJ:

Zatímco před třemi měsíci tu byl jeden mírně obézní muž a druhý příliš hubený, dnes můžete na snímcích vidět svalovce. Zadarmo to ale nebylo. Oba za sebou mají měsíce plné dřiny a odříkání.Foto: DENÍK

Kromě toho, že se jim podařilo jejich postavu dovést takřka do představovaného ideálu, se naučili nové věci v péči o sebe. Zjistili, jak se správně stravovat, jaké používat vhodné doplňky stravy a jak například pečovat o pleť.

Finále už byla jen sklizeň. Pánové se oblékli do stylových obleků, oblečení z Reserved nebo C&A. Vše doplnily boty ze společnosti CCC a RENO. Že výsledek opravdu stojí za to, můžete posoudit sami.

Fotografie jsou důkazem, že Proměny mají smysl. V následujících textech se dočtete nejen jak Proměnu hodnotí Jakub s Jiřím, ale i koordinátorka marketingu OC Breda & Weinstein Vendula Kožiolová a Stanislav Pešát z fitness Pepa.

Jakub

.Tento projekt byl pro mě přínosný jak v oblasti cvičení a tréninků, tak v oblasti stravovacích návyků. Velkou změnou je pro mě nový pohled na fungování a reagování mého těla na trénink a stravu přizpůsobenou tréninku.

Díky super práci manželů Pešátových jsem začal sám sebe vnímat úplně jinak než doposud. Za úspěch také vděčím své přítelkyni, která mě podporovala nejen vařením, ale hlavně mi byla psychickou oporou. Což, jak jsem zjistil, je také hodně důležité.

Nedílnou součástí, která vedla k úspěchu, je také vstřícnost mého nadřízeného Petra Palinčáka, který mi umožnil dodržovat pravidelnost při stravování během pracovní doby.

Při účasti v tomto projektu, jež mi umožnil Opavský a Hlučínský deník jsem si uvědomil, že poradci v oblasti výživy a osobní trenéři ve fitness centrech jsou velmi důležitým článkem k úspěchu a změně nejen tréninkových, ale taky stravovacích návyků.

Chtěl bych poděkovat manželům Pešátovým, Petře Vavříčkové, Petru Palinčákovi a také vedení obchodního a společenského centra Breda & Wenstein, bez kterého by se tento projekt neuskutečnil. Všem přeji pevnou vůli a mnoho úspěchů v novém roce.

Jakub Pělucha
31 let, hokejista, 180 cm, prodej sportovního zboží
před po
váha 111,40 kg 101,85 kg
pas 110 cm 102 cm
boky 117 cm 112 cm
stehno 67 cm 68 cm
paže 40 cm 38,5 cm
hrudník 121 cm 114,5 cm

Jiří

.Se zájmem jsem sledoval proměnu žen, a když se pak naskytla příležitost se taky přihlásit, neváhal jsem ani minutu. Již dříve jsem se pokoušel nějaká ta kila přibrat, avšak bez úspěchu.

Nyní jsou to tři měsíce pravidelného cviční ve fitness Pepa a musím říci, že mám opravdu radost z toho, jak se to vyvíjí. Lepší fyzická kondice i větší síla a hlavně spokojenost ze sebe samého. Myslím si, že se proměna vydařila, nejen na mém vzhledu – vypadám lépe – ale i psychice – cítím se lépe. Taky mám dostatek energie díky vyvážené stravě.

V mém snažení mi hrozně moc pomohl Standa Pešát se svou paní Marií nejen tím, že sestavili jídelníček a tréninkový plán, ale taky mě motivovali a správně poradili. Za což jim oběma moc děkuji. Hlavně bych rád poděkoval své manželce Petře za podporu, bez které bych asi těžko všechno zvládl.

Dík patří také mému zaměstnavateli panu Ivu Kostkovi za to, že mi vyšel vstříc s pracovní dobou. Kdy můžu chodit cvičit už ráno. Naše spolupráce však nekončí, protože můj cíl je váha 75 kilo, kterou bych si pak rád udržel. Věřím, že ve spolupráci se Standou se mi to podaří už do poloviny příštího roku.

Na závěr bych rád poděkoval Opavskému a Hlučínskému deníku za příležitost a obchodnímu centru Breda & Weinstein, zvláště partnerům projektu. Touto cestou bych rád popřál čtenářům Opavského a Hlučínského deníku vše nejlepší do nového roku.

Jiří Vavříček
34 let, nesportovec, 182 cm, specializovaný pracovník na turbodmychadla
před po
váha 63,30 kg 69,15 kg
pas 83 cm 84,5 cm
boky 88 cm 89 cm
stehno 50 cm 53,5 cm
paže 29 cm 32 cm
hrudník 93 cm 100 cm

.

Stanislav Pešát: Proměna je výborný nápad, jak povzbudit mnoho lidí

Nelehký úkol měl Stanislav Pešát z fitness Pepa. Měl za tři měsíce dokázat, aby se z jednoho hubeného diabetika stal svalnatý muž, u druhého muže měl zase zredukovat váhu. Přesto se do toho pustil s pílí, vzal si oba muže pod křídla a dnes se jen mohou vzájemně poplácávat po zádech. Podařilo se jim totiž předčít původní očekávání.

Jak hodnotíte míry mužů? Došli jste k pomyslnému cíli, který jste si na začátku stanovili?

Z pohledu nezasvěcených a neznalých osob se může zdát, že výsledek mohl být lepší. Já jsem opačného názoru, protože za tři měsíce tvrdého tréninku ve fitness a zodpovědného přístupu ke stravě je výsledek lepší, než jsem očekával. Téměř 10 kg úbytku váhy u Kuby a taky 8 kg zvýšení váhy u Jiřího jsou výsledky, ve které jsem na počátku projektu ani nedoufal.

Když k tomu přidáme hlavně psychiku, tlak širokého okolí a také můj na oba soutěžící, tak musím obdivovat jejich výdrž a zodpovědnost.

.Ani jeden nejsou obyčejnými lidmi, kteří přijdou jen tak do fitness. Jeden je výkonný sportovec s výborným přístupem k životosprávě a druhý zase diabetik. To skutečně nebyl jednoduchý projekt. Proto jsem nesmírně rád, že se vše povedlo v rámci možností, a jsem na oba kluky hrdý, že to zvládli. Ale tím nic nekončí.

Co byste mužům doporučil, aby se i nadále drželi v dobré kondici?

Oba získali za dobu projektu perfektní návyky jak tréninkové, tak stravovací a jistě se naučili hospodařit také lépe se svým časem. Vše, co se naučili, je významným vkladem do nich samotných. Nyní doporučuji, aby ukončením projektu neskončila jejich snaha si své tělo zlepšit, zdokonalit, ale hlavně aby zůstali v té dobré kondici, kterou dnes mají, a naopak aby v nastavené cestě pokračovali dále.

Pokud by ukončením projektu ukončili aktivity, které jsme nastavili, vrátili by se velice rychle do původního, výchozího stavu, a tím by celý projekt, celá ta dřina a mnoho konzultací bylo zahození do koše.

Který z mužů se více přiblížil kýženému výsledku?

U obou se nakonec výsledek podařil víceméně stejně. Na počátku jsem si hodně lámal hlavu, co s Kubou, ale nakonec se ukázalo, že jeho stravovací režim jsem musel jen upravit, tělo zareagovalo a spolu s tvrdým tréninkem se výsledek dostavil.

Ještě horší to bylo s Jiřím, protože jsem neměl tolik zkušeností s člověkem, který má těžký diabetes a navíc je extrémně hubený. Musel jsem si mnohé nastudovat a po několika konzultacích s Jiřím a při využití praktických zkušeností musím konstatovat, že i tady se výsledek dostavil.

U obou jsem příjemně překvapený.

.

Vendula Kožiolová muže chválí za pevnou vůli

Vendula KožiolováVendula Kožiolová s oběma muži trávila hodně času. Provázela je po módních obchodech, byla přítomna výběru vhodných potravin, občas se šla podívat do Pepy. Jedná se tedy o osobu, která nejlépe ví, jak celý projekt probíhal v zákulisí, i mimo stránky Deníku.

Její poznatky jsou o to cennější, že stejně takhle doprovázela i Proměnu žen. Stačilo pár jejích odpovědí, abychom pochopili, že k soutěžícím cítí hluboký respekt za to, že všechno zvládli.

U Proměny mužů jste byla po celou dobu přítomna jako u Proměny žen. Když pomineme pohlaví, jaký byl největší rozdíl? Čím se chování mužů od dam nejvíce lišilo?

Nepocítila jsem rozdíl. Každý ze zúčastněných (ať už to byla žena nebo muž) má svou motivaci, která je sice rozdílná (někdo zdravotní důvody, někdo zvýšení zdravého sebevědomí, menší velikost oblečení, sport), ale žene je kupředu, aby si splnili svůj cíl.

Všeobecně se říká, že ženy o sebe více dbají. Jaký máte na to názor po obou Proměnách vy?

Pokud tomu tak je, rozhodně to není případ našich „soutěžících". Pokud by o sebe nedbali, určitě by se nepřihlásili do tohoto projektu a nechtěli vypadat ještě lépe.

Jakmile si je vzali do parády odborníci přes módu některých módních značek našeho centra, specialisté přes výživu, kosmetiku, potraviny a sport, muži i ženy si jen ujasnili, co je konkrétně pro jejich osobu to nejlepší a nejvhodnější.

Za co byste muže nejvíce pochválila a za co pohanila?

Pochválila bych je třeba za jejich pevnou vůli a striktní dodržování nejen stravy, ale také cvičebního plánu. Hanit je v žádném případě nebudu. Pokud byly okamžiky, kdy polevili, to si musí do svědomí sáhnout oni sami. Vzhledem k jejich úžasným výsledkům je ale patrné, že hanit není určitě za co.

Mohou se čtenáři těšit na nějakou další Proměnu? Koho budete měnit tentokrát?

Rádi bychom se také věnovali dětem/mládeži, ne ale co se týká změny jejich postavy a životního stylu, ovšem jejich vzdělání a výběru budoucího povolání. Jaro bude tedy patřit vybraným žákům, kterým umožníme vyzkoušet si různá povolání v prostorách OC Breda & Weinstein a rozhodnout se po této zkušenosti správně při výběru střední školy.

Nemůžeme ale opomenout samotnou proměnu, ve které bychom rádi pokračovali v průběhu roku. Pravděpodobně se opět vrátíme k ženám.

Budou se moci čtenáři také proměnit?

Ano, jakmile určíme datum začátku další proměny, vyhlásíme možnost přihlásit se prostřednictvím Deníku. Do projektu zahrneme ty ženy, jejichž motivace bude tou nejsilnější.

.

Autor: Redakce

2.1.2014
SDÍLEJ:
Midi lidi

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

Opavský vinný trh loni v OC Breda praskal ve švech.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Rozloučili jsme se - 42. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení