Krása avšak není jen o zevnějšku, ale také o sebevědomí, které účastnice tohoto projektu získaly. Z Proměny si neodnáší jen cenné zkušenosti, ale také hmotné dary v podobě poukázek do obchodů Klenotnictví Dara, Intersport, Yves Rocher, Cropp, House a Spar.

Na závěr jsme Romanu, Jarmilu a Tamaru stylově oblékli, aby se tak podtrhl jejich nový zevnějšek. Oblečení pochází z obchodů C&A, Reserved a Mohito.

Jak hodnotí Proměnu Stanislav Pešát

Díky především patří všem, kdo se na projektu ,,Proměny" podíleli, na prvním místě vyhlašovateli Proměn Opavskému a hlučínskému deníku, který vše inicioval, dal prostor, a tím nabídl možnost mnoha čtenářům dozvědět se, jak začít, kam a na koho se obrátit a jaké kroky vedou k dosažení cíle. Nyní už víte.

Nemusíte čekat na start nové akce. Rozhodněte se hned, přijďte do Fitness PEPA a spolu najdeme směr a cíl. Každá z děvčat měla jiné možnosti, ať už to byly rodinné, časové nebo fi nanční, ale všechny měly společný cíl a odhodlání. Snížení hmotnosti, hlavně úbytek tuku a tím zlepšení postavy.

Hlavní práce spočívala na samotných děvčatech, od počátečního odhodlání přes disciplínu ve stravování až po vytrvalost. Ve Fitness PEPA jsme jim byli nápomocni ve cvičení a stravě. U všech došlo ke zlepšení fyzické kondice a přibrání aktivní svalové hmoty. To bylo od počátku naším cílem. Doufáme, že během tří měsíců strávených ve Fitness PEPA získala všechna tři děvčata správné stravovací návyky a pochopila důležitost posilování pro zpevnění svalů.

.

Patří jim velký obdiv za dosažené výsledky a jsme rádi, že jsme jim byli nápomocni v jejich úsilí, svými zkušenostmi a radami. Jak moc se jim to podařilo, můžete posoudit sami. Přejeme jim zdraví a úspěch v dalších vytyčených cílech. A vám, čtenářům, taky.

Romana Šindelková

.Co mi proměna dala?
Ukázala mi směr, kterým se mám vydat, abych se cítila lépe. Nebylo to rozhodnutí „tak teď začnu držet dietu a za 3,5 měsíce skončím a pořádně se najím". To je špatná cesta a začarovaný kruh. Je mnoho reklamních triků a diet, jak se „zaručeně" zbavíte nadbytečných kilogramů a vlastně nemusíte dělat vůbec nic, či když spolknete „kouzelnou tabletu", pak budete jako proutek. Vše je omyl.

Na začátku jsem se učila, jak by mělo jídlo vypadat (složení), čeho se vyvarovat, připravovat si jídlo s dostatečným předstihem (nejlépe večer do krabiček) a hlavně jak správě cvičit. Protože cesta k vytvarování postavy a úbytku hmotnosti bez pohybu prostě není možné.

Vždy to ale nebylo lehké jít cvičit (špatná nálada, pocit nedostatku času a občas se prostě jen tak nechtělo), ale vždy, když jsem otevřela dveře fitka, dostala jsem se „do jiného světa". Dýchne na vás pozitivní atmosféra, usměvavý personál za barem (tímto děkuji Marii, Evě, Šárce a Katce) a všudepřítomný zásobovač dobrých rad ohledně cvičení (trenér p. Petr).

A hlavním duchem proměny a mými trenéry, přísnými učitelmi, vlídnými rádci, vzory, anděli strážnými a vším byli manželé Pešátovi. Bez nich bych tak veliký kus cesty neušla. A nakonec, aby byla proměna úplně finální, nás nádherně ostříhali, nalíčili a oblékli.

Zbývá závěr: Děkuji všem za podporu, celému týmu Fitcentrum Pepa, své rodině, svým přátelům, všem sponzorům, kteří se na proměně spoluúčastnili, Deníku - p. Peťce Vavříčkové (za péči, povzbuzování a dodávání sebevědomí) a Breda & Weinstein.

Romana Šindelková, 35 let, administrativní pracovnice, rekreační sportovkyně

před po
váha 81,9 kg 69,2 kg
obvod stehna 74 cm 65 cm
obvod pasu 84 cm 72 cm
obvod boků 121 cm 109 cm

Tamara Vrbická

.Co mi proměna dala?
Přihlásila jsem se do Proměny žen, protože jsem toužila po změně, ale vůbec jsem netušila, co mě čeká. Prostě mě jen zaujal článek s názvem „Ženy přihlaste se do proměny". Bylo pro mě krásné překvapení, když jsem se dozvěděla, že je to především o hubnutí, že mě čekají tři měsíce cvičení ve fitnesscentru Pepa u Bredy.

Měla jsem obavy, že jídelníček, který nám napsal trenér pan Stanislav Pešát, bude pro mě těžké dodržet. Při takovém jídelníčku se cítím skvěle, mnohem lehčí a fit. Cvičení mě baví a moc mi pomohlo ke zlepšení zdraví a zbavit se přebytečných kil. Poslední roky příliš nezáleželo na mém vzhledu a spoléhala jsem se na to, že kila přibraná přes zimu shodím na jaře při práci na zahradě a při turistice.

Ale cvičení ve fitku je o něčem jiném. Deset kilo za čtvrt roku bych sama nikdy neshodila, a navíc bez pocitu hladu. Každému, kdo má kila navíc, bych doporučila fi tko a jídelníček pana Pešáta. Mockrát děkuji všem, díky kterým jsem se dostala do tohoto skvělého projektu „Proměna žen" i těm, kteří mě proměnou provázeli.

Tamara Vrbická, 52 let, žena v domácnosti, nesportující

před po
váha 70,8 kg 60,75 kg
obvod stehna 65 cm 56 cm
obvod pasu 99 cm 78 cm
obvod boků 106 cm 98 cm

Jarmila Ježová

.Co mi proměna dala?
Tento projekt mi toho dal hodně nové přátelé, zdravý a chutný jídelníček, větší sebevědomí a možnost vyzkoušet si cvičení ve fitnescentru. Vždycky jsem se obávala navštívit fitko, myslela jsem si, že mě budou všichni pozorovat a hodnotit, ale opak byl pravda a já jsem si rychle zvykla a oblíbila cvičení na strojích.

Zjistila jsem, jakou mi to přináší radost a odreagování od každodenních povinností, a jako bonus jsem shazovala přebytečná kila.

Jarmila Ježová, 27 let, na mateřské dovolené, nesportující

před po
váha 81,9 kg 71,55 kg
obvod stehna 78 cm 65 cm
obvod pasu 97 cm 86 cm
obvod boků 118 cm 108 cm

.