VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Protihluková zeď by měla být v plánu letos

Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi zveřejňujeme. Následující dotaz nám zaslal čtenář Horst Hanzlik.

11.1.2008
SDÍLEJ:

Protihluková zeď by měla stát v těchto místech. Foto: DENÍK/Milan Freiberg

„Lidem, kteří bydlí na ulici U Jezera a také U Dráhy, vadí hluk ze silnici I/11 – Prodloužená Rolnická. Dočetli jsme se, že se má v letošním roce budovat protihluková zeď na těchto místech. Chtěl jsem se zeptat, jestli to tak skutečně bude. Další část dotazu se týká toho, jestli se neuvažuje o sjednocení názvů této nové komunikace. Setkal jsem se s několika označeními: ulice U Dráhy, Palhanecká, Rolnická. Také by mě zajímalo, o jaký typ silnice vlastně jde?“

Stavba protihlukové zdi je v plánu investičních akcí na rok 2008. Vedoucí odboru výstavby Jana Onderková uvádí v důvodové zprávě k této investiční akci: „Jedná se o vybudování protihlukové clony podél ulice U Dráhy dle pravomocného územního rozhodnutí na stavbu Severního obchvatu, a to na základě stížnosti občanů bydlících v řadové zástavbě v této lokalitě, kde došlo ke zhoršení podmínek v souvislosti se zprovozněním prodloužené Rolnické.“ Podle dalších vyjádření odboru výstavby však záleží na přidělených finančních prostředcích, zda se podaří tuto stavbu realizovat. Přitom investorem je v tomto případě stát, potažmo Ředitelství silnic a dálnic Ostrava, a protihluková zeď spadá tedy do jejich kompetence.

K silnici, která je vlastně rekonstruovanou původní silnicí a byla zprovozněna na konci roku 2006, se vyjádřil kromě jiného také odbor dopravy opavského magistrátu: „Pro silnici používáme nejčastěji označení prodloužená Rolnická, i když je vlastně cestou, která ve skutečnosti nese více názvů. Od kruhového objezdu v Jaktaři je to Palhanecká ulice, dále pokračuje jako Bezejmenná a posléze se mění na ulici U Dráhy a konečně od točny autobusové linky 213 je to Rolnická,“ shrnul komplikované označení této komunikace Rudolf Klein z odboru dopravy.

Co se týče charakteru silnice, pak je nutno říci, že se jedná v celé délce o silnici III. třídy. Ačkoliv do budoucna se s ní počítá jako se silnicí I. třídy. „Prodloužená Rolnická byla budována státem v předstihu jako budoucí dopravní propojení stávajících silnic I/57 a I/11 z jaktařského dopravního uzlu k budoucí mimoúrovňové křižovatce na severním konci východní části severního obchvatu města Opavy.

Tato komunikace, resp. její část napojená na východní část severního obchvatu, má převádět dopravní význam silnice I. třídy (I/11) odvedené ze stávajícího tahu od Ostravy na severní obchvat tzv. spojkou S1, a to do doby dokončení západní části severního obchvatu Opavy - tedy do funkčního propojení obchvatu se stávající silnicí č. I/57 ve Vávrovicích,“ uvedl vedoucí oddělení silničního hospodářství odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu Libor Částka Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.

11.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční zápas Slezského FC Opava. Ilustrační foto.

Připravuje se tradiční vánoční utkání SFC

David Galvas

David Galvas: K trénování se chci ještě vrátit

Zastupitelé Vítkova a Hlučína v tomto týdnu zasednou

Koupě pivovaru, navýšení dotace na veřejné osvětlení, nabídka nepotřebného majetku od Mateřské školy Vítkov či majetkoprávní záležitosti.

Maraton psaní dopisů zavítá do OC Breda

/POZVÁNKA/ Nespravedlivě stíhaní, věznění nebo týraní budou mít ode dneška, úterý 12. prosince, své zastánce také v Opavě.

Václav Bujnoch: Nesměli jsme si dovolit podcenění

/ROZHOVOR/ Jihočeská mise v podání opavských basketbalistů dopadla výborně. Slezané splnili roli favorita a domácí Jindřichův Hradec porazili 96:86. Patnácti body se zaskvěl čtyřiadvacetiletý křídelník Václav Bujnoch.

Zastupitelé rozhodli o rozpočtu a novém bazénu

Nový bazén, rozpočet nebo například výstavba penzionu pro seniory. O tom rozhodli opavští zastupitelé na své pondělní schůzi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT