Model planetky bude umístěný na Bezručově náměstí v úrovni hlavního vchodu do budovy Fyzikálního ústavu Slezské univerzity na Bezručově náměstí 13. Její umístění v opavském Modelu Sluneční soustavy neboli opavské Planetárni stezce je poctou historicky prvnímu rektorovi Slezské univerzity, profesoru Martinu Černohorskému.

Planetku objevil 26.října 1971 Luboš Kohoutek a pojmenoval ji po svém učiteli na Masarykově univerzitě a prvním rektorovi Slezské univerzity, profesorovi Martinu Černohorském. Planetka Černohorský (5268) je nepatrnou nepravidelnou planetkou Hlavního pásu o maximálním průměru devět kilometrů. Vzdálenost od Slunce se pohybuje od 293 644 000 do 498 160 000 kilometrů a oběžná doba planetky je 1572,5 dní. Město Opava se pyšní názornou pomůckou –modelem sluneční soustavy na Planetární stezce, která slouží jako venkovní naučná stezka. Představuje ji jedenáct modelů těles Sluneční soustavy v měřítku 1: 626 576 000.

40.let nové školy v Opavě - Kylešovicích.
Podívejte se: Škola v Kylešovicích oslavila čtyřicátiny své budovy U Hřiště

Prvky jsou umístěny po městě a jeho blízkém okolí přesně tak, jako v reálu na obloze. Na planetární stezce je každá planeta v podobě menší nebo větší kuličky s plaketou, na níž je stručný popis a seznam umístění všech objektů. Díky modelu zájemci poznají nejen významné pamětihodnosti Opavy, ale zároveň získají věrnou představu o rozlehlosti i "prázdnotě" vesmíru, ve kterém žijeme. Přímá vzdálenost mezi Sluncem a nejodlehlejším Plutem je devět kilometrů. V Česku představuje jeden ze čtyř takových modelů, obdobné modely jsou v Praze, Hradci Králové a Proseči.Středem soustavy je Slunce, které představuje 230 centimetrů velká koule v kašně na Horním náměstí před budovou Hlásky. Jen pár metrů od Slunce se nachází Merkur, který je poblíž Slezského divadla, Venuši znázorňuje dvoucentimetrová kulička poblíž kaple sv. Alžběty na Rybím trhu poblíž Matiční ulice.

Od Slunce jsou modely Země a Měsíce vzdáleny asi 240 metrů. Země je umístěna pod kaštany před arkádami ve Dvořákových sadech, Mars stojí před budovou Rektorátu Slezské univerzity a Jupiter se nachází v Městských sadech před sportovní halou. Saturn stojí na úpatí pahorku pod jaktařským kostelem sv. Petra a Pavla, Uran je přímo na Památníku čs. opevnění a armády v Milostovicích a Neptun zdobí park mezi kostelem a kulturním domem ve Stěbořicích. Nejvzdálenějším objektem soustavy je Pluto, postaveným před vstupem do arboreta v Novém Dvoře, vzdáleném asi 9,5 kilometru od centra Opavy. Kromě osmi planet obsahuje Planetární stezka i Pluto a dvě planetky hlavního pásu Oppavia a Silesia. Tyto planetky objevil opavský rodák Johann Palisa, jehož jméno nese Hvězdárna a planetárium v Ostravě.