Svým psím miláčkům mohou v těchto dobách jejich majitelé poskytnout služby, kterých někdy sami ani nevyužívají. Přestože se nejedná o levnou záležitost, psím salonům se daří i na Opavsku.

Ačkoli jsou stále slyšet hlasy občanů, že peněz je málo, některé psí salony řeší rezervace doslova týdny dopředu. Podle Ivany Pospěchové, majitelky lázní a salonu U Čtyř tlapek v Opavě, se ale nejedná o žádný luxus.

„Určitě by to mělo být běžné. Pokud majitelé sami nezvládnou doma péči o srst svého psího společníka, určitě by měli do salonů chodit. Je také vhodné přijít se třeba jen poradit, jak o srst svého pejska správně pečovat,“ říká a pokračuje: „Objevují se jak kříženci, tak třeba i pejsci s rodokmenem.“

Souhlasí s ní i Jarmila Stoklasová, majitelka malého teriéra: „Samozřejmě je dobré to využívat. Když vám doma bouchne kotel, taky přece jdete za odborníkem.“ Jiný názor ale má Luboš Křeska, jehož labrador nikdy do žádného salonu nevkročil. „Je to plýtvání peněz. Kdo se neumí o psa postarat sám, neměl by si ho ani pořizovat.“

Pro ilustraci si řekněme, jaké služby může mimo jiné pes v salonu získat. Tak je to kupříkladu klasický střih, kde se ceny pohybují podle rasy zvířete zhruba od dvou set do osmi set korun. Dále třeba trimování neboli vytrhávání odumřelé srsti, za něž se dá většinou zaplatit mezi dvěma až šesti sty korunami.

Některé salony poskytují i koupání, a tady je rozdíl v ceně nejmarkantnější. Hygienická chvilka vašeho čtyřnohého přítele totiž přijde pánovu peněženku od stovky až po tisíc korun. Zvláštní kategorií jsou pak samozřejmě masáže. Doplňkovým zbožím bývají občas oblečky pro psy. Často využívanou novinkou se stává rovněž zprostředkované venčení.

Ať už je to jakkoli, podobných salonů je na Opavsku celá řada a nedostatkem klientely netrpí. Toto století patří prostě psům.