Pes je evidentně v dobré výživné kondici a rozhodně nevypadá jako zubožený tulák. Nejspíš se jen majiteli zaběhl. Další kotce jsou obsazené dalšími psy různých velikostí, kteří buď odevzdaně nebo s nadějí očekávají běh věcí příštích.

Nejdůrazněji se pozornosti dožaduje odrostlé štěně rasy „pouliční směs“, které se přátelským vztahem k člověku rozhodně netají. Ve výbězích si svaly protahují skupinky psů, pejsků a hafanů, kteří se spolu snášejí. V současné době pečují ošetřovatelé o čtyřiatřicet psů, což je na poměry opavského útulku hodně vysoké číslo.

Naštěstí se v kotcích příliš dlouho nezdržují, protože zájemci stále přicházejí.

Pobytovou rekordmankou byla sedmiletá fenka, která v útulku strávila přesně rok a den. Letos už svůj domov našla. Po přijetí čeká pes týden na svého majitele a pokud se nedočká, je naočkovaný a nabídnutý k adopci.

„V současné době je stálý zájem o štěňata a hodně poptávaná je tzv. bojová rasa. Ale její představitelé se u nás vyskytují jen hodně vzácně. Problém je i v tom, že lidé takové psy chtějí, ale neumějí s nimi zacházet a pak vznikají problémy,“ konstatuje ošetřovatel Bořek Frýba.

Nezískat si k ubytovaným psům osobní vztah je pro zaměstnance někdy hodně těžké a někdy přímo nemožné. „Já se takovému vztahu nebráním, i když vím, že to není dobré. Ale jinak to nejde,“ konstatuje Bořek Frýba s tím, že ho žádný pes nikdy nepokousal.