Poúspěšných kvalifikačních závodech se ho Adéla Králová a Tereza Otýpková zúčastnily v polovině července v belgickém městě Ostende. České družstvo získalo v kategorii Small titul Mistra a bylo to i zásluhou čtrnáctileté Opavanky Adély Králové a šeltie Baby. Její osmnáctiletá kolegyně Tereza Otýpková s bordeaucolií Beaty byla zařazena do českého družstva kategorie Large, které si prestižní titul rovněž vybojovalo. Obě opavské „katmajky“ se svými fenkami soutěžily kromě družstev také jako jednotlivci.

V konkurenci dalších dvaadvaceti závodníků své kategorie skončila Adéla Králová v obou bězích jako bezkonkurenční vítězka a Terezka Otýpková se proti 118 týmům v jednom běhu umístila na krásném třetím místě. Mistrovstvíse tentorok zúčastnilo celkem 280 závodníků z deseti evropských států. Adéla s Baby se však doma moc dlouho neohřejí, protože už příští týden pojedou do Itálie na Evropský pohár agility, kde budou soutěžit už proti dospělým závodníkům.

„Obě děvčata nám udělala ohromnou radost, kterou si teď všichni vychutnáváme. Na nejbližší schůzce jim pogratulujeme a chybět nebude ani malý dárek. Adélka s Baby letos obhájily své loňské vítězství a na kontě mají už dost dalších vítězství. Pochopitelně jsme této dokonale sehrané dvojici věřili, ale náhoda se nikdy vyloučit nedá. Naštěstí všechno dopadlo dobře a teď budeme oběma našim šikulkám držet palce pro Itálii,“ netají radostpředsedkyně opavského klubu Katmaj MartinaBinarová.