Pekelník si ho však neodnesl, nalezený byl u novojičínského sběratele, který ho koncem dubna přivezl zpátky. „Čertův kámen se do zámeckého parku dostal pravděpodobně už v době zalednění, kdy ho tam ledovec zatlačil a je zaznačený jak v katastru, tak i v mapách. Když jsem se o ztrátě dozvěděla, poskytla jsem policii jeho fotografie a podle nich byl vypátraný,“ říká kastelánka raduňského zámku Markéta Kouřilová. 

Příběh kamene vypráví očertovi, který kdysi dávno prohrál sázku, že postaví zámek dřív, než kohout zakokrhá. Při úprku zpět do pekla odhodil právě nesený kámen a ten tam leží dosud. Pověst se mezi raduňskými občany traduje po celé generace a není divu, že je z jeho ztráty brali všichni čerti.

„Vždycky byl a stále je součástí jejich života. Považují ho za symbol své obce a zmizení pro ně byla hodně citelná ztráta. Jeho návrat jim udělal velkou radost a mne inspiroval k záměru uspořádat na podzim v zámecké sýpce přednáškový cyklus o významu těchto krajinných symbolů, ať už bludných kamenů nebo smírčích křížů, v našem regionu,“ dodává Markéta Kouřilová.