Až dosud podléhal prodej pozemků cenám určeným znaleckým posudkem. V rámci města a jeho částí byly značně rozdílné, někde kolem čtyř tisíc korun a jinde zase osm set korun za čtvereční metr.

Majetková komise proto navrhla nové ceny, stojící na základě osmi set korun za čtvereční metr. Tato částka platí pro Opavu–Předměstí i pro Kateřinky, Kylešovice a Jaktař, pro Opavu–Město hovoří návrh o 1 200 korunách za čtvereční metr.

Podstatně lépe na tom budou městské části Malé Hoštice, Vávrovice, Palhanec a Komárov, kde je základní cena snížena z osmi set na čtyři sta korun za čtvereční metr.

Ještě výhodnější cena by měla platit pro části Suché Lazce, Vlaštovičky, Milostovice a Zlatníky, které jsou od centra města už dost vzdálené. Městské pozemky tam vyjdou na tři sta korun za čtvereční metr a úplně nejlevněji, za pouhých dvě stě korun, budou k mání v Podvihově včetně Komárovských Chaloupek a v Držkovicích, které jsou povodňovou oblastí.

O schválení nových zásad prodeje městských pozemků však definitivně rozhodnou až zastupitelé na svém nejbližším zasedání.