„Potravinové balíčky obsahují základní potraviny a jsou složeny tak, aby jedné osobě vydržely na tři dny. Složení určuje Zařízení školního stravování Opava. Nově mohou lidé využít nabídku základního hygienického a drogistického zboží jako toaletní papír, papírové kapesníky, pasta, mýdlo, šampon, mycí gel, dámské vložky, jar, houbičky na nádobí nebo prací prášek. Tyto věci dodává firma Fros,“ vysvětluje Anna Sotolářová z tiskového oddělení magistrátu.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

Zájemci o tuto službu se mohou obracet na zaměstnance odboru sociálních věcí, který ji od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin zajišťuje.

Objednávky se přijímají na číslech 773 088 948 nebo 734 181 696. Pokud si danou věc člověk objedná jeden den do desáté hodiny dopolední, pak mu ji pracovníci Českého červeného kříže nebo magistrátu dodají následující den po desáté hodině.

Město myslí i na ty, kteří si nemohou dojít do lékárny pro léky. Tito občané mohou volat přímo na Český červený kříž na číslo 771 205 150, kde se blíže domluví s dobrovolníky. Na toto číslo se posílají i případné e-recepty.