Budova Obecního úřadu v Pusté Polomi byla přihlášena do soutěže dvouměsíčníku Moravského hospodářství a probojovala se až mezi desítku finalistů. Ve hře byl titul pro nejhezčí radnici nacházející se na území Moravy, Pardubického a také Královehradeckého kraje.

Nakonec zvítězil Prostějov, druhé skončilo Hostinné a třetí příčka zbyla na Polici nad Metují. Byť si malá obec, kterou Pustá Polom bezesporu je, nedávala žádné přehnané ambice, rozhodně se na ni nezapomnělo. V konkurenci třiasedmdesáti radnic a obecních úřadů dostala ocenění poroty.

„Krásně to ilustruje, že i menší obecní úřady, ať už třeba vznikly z rodinného domu, bývalé školy nebo staré pošty, se těší vzorné péči," poznamenal na adresu radnice 
v Pusté Polomi šéfredaktor Moravského hospodářství Jan Pacas.

A skutečně se nemýlí. Na pustopolomském úřadě je skutečně co obdivovat. Předtím, než byl v roce 2010 kompletně zrekonstruován, se jednalo o chátrající brownfield.

Budova s číslem popisným 94 mohla vzniknout už v devatenáctém století. Původně nesla název Vladařův obchod. Později zde sídlil například obchod Baťa nebo prodejna Budoucnost. Obec objekt odkoupila za milion korun. Zhruba 17 milionů korun pak bylo nutno vložit do oprav, které se mimochodem zvládly za rekordně krátkou dobu.

Konkrétně za pět měsíců.

Dnes jde o multifunkční budovu, v níž je kromě samotného úřadu také knihovna, keramická dílna a mnoho dalšího.